Konserwacja i czyszczenie Asus Aaeon Com Whuc6

Konserwacja i czyszczenie Asus Aaeon Com Whuc6 może być łatwe, jeśli wiesz, jak się do tego zabrać. Ważne jest, aby dokładnie wyczyścić wszystkie części, aby uniknąć uszkodzenia ich i skrócić ich okres żywotności. Najpierw należy odłączyć zasilanie i odłączyć wszystkie pozostałe podłączone urządzenia. Następnie należy sprawdzić, czy wszystkie gniazda i porty są wolne od kurzu i brudu. Możesz użyć miękkiej szmatki nasączonej w ciepłej wodzie z delikatnym detergentem do czyszczenia powierzchni. Wyczyść też wszystkie wystające elementy i otwory wentylacyjne. Po wyczyszczeniu dokładnie wysusz cały sprzęt, a następnie ponownie zamontuj wszystkie elementy. Konserwacja i czyszczenie Asus Aaeon Com Whuc6 powinno być wykonywane regularnie, aby zapewnić dłuższy okres użytkowania.

Ostatnia aktualizacja: Konserwacja i czyszczenie Asus Aaeon Com Whuc6

FAQ

W tym artykule opisano sposób czyszczenia laptopa. W otoczeniu znajduje się pył, włosy, różne drobiny zanieczyszczeń, które mogą blokować otwory wentylacyjne i powadzić do obniżenia wydajności systemu lub skrócenia żywotności sprzętu. Zalecamy regularne czyszczenie laptopa, aby wydłużyć żywotność eksploatacyjną komputera.

Czyszczenie otworów wentylacyjnych i portów wejścia/wyjścia

Przegrzanie zwykle zachodzi w wyniku zablokowania wentylatora i radiatora przez zanieczyszczenia, takie jak pył lub włosy. Drobiny z dymu papierosowego z łatwością odkładają się na łopatkach wentylatora i na radiatorze, a takie oleiste substancje jeszcze łatwiej absorbują, na przykład, pył i włosy.

Jeżeli dojdzie do zablokowania otworów wentylacyjnych, wentylator nie jest w stanie usuwać nadmiaru ciepła, co przekłada się na obniżenie wydajności laptopa. Jeżeli przegrzanie jest spowodowane przez odkładanie się pyłu, zalecamy kontakt z centrum serwisowym ASUS celem uzyskania wsparcia.

Nie należy czyścić wnętrza urządzeniami takimi, jak kompresory powietrza. Znane są przypadki uszkodzenia wentylatora przez silny strumień powietrza.

Jeżeli chcesz czyścić laptopa sprężonym powietrzem lub kompresorem, pamiętaj aby nie uwalniać powietrza zbyt blisko laptopa, ponieważ może to spowodować uszkodzenie łopatek wentylatora.

※ Adnotacja: Upewnij się, że laptop jest wyłączony, odłącz zasilacz sieciowy AC oraz baterię (w przypadku modeli z bateriami wyjmowanymi), jeżeli czyszczenie musisz wykonać samodzielnie.

Otwory wentylacyjne są zwykle zlokalizowane po dwóch stronach laptopa:

W niektórych modelach laptopów otwory wentylacyjne są ukryte (na przykład w serii UX). Otwory wentylacyjne nie znajdują się po dwóch stronach laptopa, ale w jego środkowej części (czerwone zaznaczenie na ilustracji poniżej).

※ Adnotacja: W przypadku mniejszych modeli (na przykład serii T100), nie zaleca się czyszczenia zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi powyżej, ponieważ ciepło jest odprowadzane przez obudowę, bez zastosowania wentylatora.

Czyszczenie ekranu LCD

Od czasu do czasu na ekranie mogą pojawić się plamy lub drobiny zabrudzeń, które powinno dać się usunąć za pomocą ściereczki z mikrofibry i roztworu 70–75% alkoholu izopropylowego lub roztworu do czyszczenia ekranów LCD (nie używać zwykłych środków do czyszczenia, ponieważ może to spowodować uszkodzenie ekranu LCD), lekko przecierając ekran.

 1. Najpierw wyłącz laptop, następnie odłącz zasilacz sieciowy AC i baterię (w przypadku modeli z bateriami wyjmowanymi). Skontroluj stan ekranu pod kątem uszkodzeń.
 2. Rozpyl alkohol izopropylowy na miękką ściereczkę i delikatnie przetrzyj ekran, usuwając z niego wszelkie zabrudzenia i smugi.
  ※ Adnotacja: Miękka ściereczka nie powinna być zbyt mokra; nie rozpylać jakiegokolwiek roztworu do czyszczenia bezpośrednio na ekran, ani nie pozostawiać na ekranie płynu. W razie braku odpowiedniego roztworu do czyszczenia, możesz użyć wody.
 3. Po czyszczeniu ekranu LCD należy pozostawić go do całkowitego wyschnięcia.
  Jeżeli ślady i smugi są nadal widoczne, delikatnie przetrzyj suchą ściereczką w tym samym kierunku, przesuwając ją od góry ekranu LCD do dołu.

Czyszczenie klawiatury

Na potrzeby zwyczajowego czyszczenia klawiatury należy wyłączyć laptop, odłączyć zasilacz sieciowy AC i baterię (w przypadku modeli z bateriami wyjmowanymi).

Możesz zastosować środek do czyszczenia klawiatury i szczotkę lub sprężone powietrze, aby usunąć drobiny, które dostały się między klawisze.

Czyszczenie pokrywy ekranu LCD, obramowania ekranu LCD oraz górnej i dolnej części obudowy

Aby wyczyścić pokrywę ekranu LCD, obramowanie ekranu LCD oraz górną i dolną części obudowy, użyj ściereczki z mikrofibry z roztworem 70–75% alkoholu izopropylowego i przetrzyj delikatnie wszystkie powierzchnie.

 • Najpierw wyłącz laptopa, a następnie odłącz zasilacz sieciowy. Skontroluj stan laptopa pod kątem uszkodzeń.
 • Rozpyl alkohol izopropylowy na miękkiej ściereczce i delikatnie przetrzyj pokrywę ekranu LCD, obramowanie ekranu LCD oraz górną i dolną części obudowy.
  ※ Adnotacja: Miękka ściereczka nie powinna być zbyt mokra; nie rozpylać jakiegokolwiek roztworu do czyszczenia bezpośrednio na laptopa, ani nie pozostawiać na laptopie płynu.
 • Po zakończeniu czyszczenia pozostaw laptopa do dokładnego wyschnięcia.
  Jeżeli na powierzchniach nadal znajdują się ślady i plamy, nawilż ściereczkę neutralnym środkiem do czyszczenia i przetrzyj zabrudzone obszary.
 • Zalecana procedura w razie przypadkowego rozlania jakiegokolwiek płynu na notebooku lub klawiaturze

 • Wyłącz notebooka, wyjmij baterię (w przypadku modeli z wyjmowaną baterią) i natychmiast odłącz zasilacz sieciowy AC.
 • Usuń ciecz z laptopa i klawiatury czystym ręcznikiem papierowym.
 • Przenieś laptop nad zlew i odwróć go o 90 stopni by resztki cieczy pozostałe na notebooku wyciekły.
 • Osusz ponownie notebooka i klawiaturę czystym papierowym ręcznikiem.
 • Pozostaw notebooka przynajmniej na 24 godziny do wyschnięcia.
  Adnotacja: NIGDY nie używaj suszarki by przyśpieszyć proces schnięcia, gdyż to może odkształcić obudowę.
 • Gdy notebook całkowicie wyschnie, spróbuj go włączyć. Jeżeli notebook nadal działa, utwórz kopię wszystkich istotnych danych.
 • Nawet jeżeli notebook nadal działa, zalecamy skontaktować się z centrum serwisowym ASUS, by umówić się na diagnozę i przegląd w celem uniknięcia potencjalnych awarii z powodu utlenienia i korozji.
  • KategoriaAkcesoria
  • TypProduct Knowledge

  Czy informacja okazała się przydatna?

  YesNo

  • Above information might be partly or entirely quoted from exterior websites or sources. please refer to the information based on the source that we noted. Please directly contact or inquire the sources if there is any further question and note that ASUS is neither relevant nor responsible for its content/service
  • This information may not suitable for all the products from the same category/series. Some of the screen shots and operations could be different from the software versions.
  • ASUS provides the above information for reference only. If you have any questions about the content, please contact the above product vendor directly. Please note that ASUS is not responsible for the content or service provided by the above product vendor.

  Obrazek jedynie do celów podglądowych. Produkt może się różnić od przedstawionego na obrazku. Zobacz szczegółową specyfikację techniczną produktu

  COM Express Type 6 Intel Core i7-8665UE 0…60°C

  Nr artykułu: 336862
  Min. ilość: 1 szt
  Dozwolona ilość zamówienie: 1 szt (1, 2, 3... szt)
  Kategoria: Moduły komputerowe
  Informacje o produkcie: Na zamówienie
  Producent: AAEON

  Ceny są podane bez podatku VAT. Ceny produktów, które nie są przechowywane w naszym magazynie, mogą się różnić od cen wskazanych. Widoczne ceny gwarantujemy tylko przy zakupie towaru dostępnego z naszego magazynu.


  W koszyku znajduje się już 0 sztuk

  W zapytaniu ofertowym znajduje się już 0 sztuk

  Zamówienie obejmuje: 0 sztuk

  Utworzono ofertę cenową dla tego produktu

  Obrazek jedynie do celów podglądowych. Zobacz szczegółową specyfikację techniczną produktu

  Min. pl/aaeon-3" title="AAEON"> AAEON

  Ceny są podane bez podatku VAT.


  Utworzono ofertę cenową dla tego produktu

  • Jesteśmy dystrybutorem AAEON z oddziałami w 6 krajach europejskich.
  • Sprzedajemy komponenty z gwarancją pochodzenia z pewnego źródła.
  • Oferujemy wsparcie techniczne (jeśli to konieczne, w konkretnej lokalizacji).
  • Stosujemy wysokie standardy pakowania dla klientów przemysłowych.
  • Oferujemy rabaty hurtowe i ceny ustalane indywidualnie.
  • Za dokonane zakupy nagradzamy w ramach programu lojalnościowego.
  • Gwarancją są nasi zadowoleni klienci z ponad 100 krajów świata oraz 30-letnie doświadczenie w prowadzonej działalności.

  Maciej Talalaj/ Sales Manager/ AAEON
  AAEON postanowił podpisać umowę dystrybucyjną z firmą SOS electronic z uwagi na ich dobrą znajomości rynku urządzeń wbudowanych, wysoko wykwalifikowany zespół techniczny i doskonałe relacje z klientami. Cenimy spółkę SOS electronic za oferowaną przez nią możliwość wsparcia projektów na poziomie handlowym i technicznym, od etapu wstępnego aż do zakończenia prac.

  Oficjalne Wsparcie | ASUS Polska

  Konserwacja i czyszczenie Asus Aaeon Com Whuc6

  Bezpośredni link do pobrania Konserwacja i czyszczenie Asus Aaeon Com Whuc6

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Konserwacja i czyszczenie Asus Aaeon Com Whuc6