Lista danych Frigidaire Cfef3019msa

Frigidaire CFEF3019MSA to kompaktowa lodówka i zamrażarka w jednym, która idealnie pasuje do małych kuchni. Ma 4 szuflady na żywność, które są wystarczająco głębokie, aby pomieścić duże produkty. Posiada również 4 półki, które można regulować, aby dostosować je do różnych rozmiarów produktów spożywczych. Posiada również szufladę na warzywa i owoce, która pomaga utrzymać je w świeżości. Dzięki technologii PureSource Ultra filtr wody i lodu, zapewnia czystą i smaczną wodę i czysty lod. Lodówka CFEF3019MSA jest dostępna w kilku kolorach, w tym białym, czarnym, szarym i błękitnym.

Ostatnia aktualizacja: Lista danych Frigidaire Cfef3019msa

Mogłoby się wydawać, że w każdym kraju na świecie sprzęty AGD będą wyglądać tak samo i mieć takie same funkcje. Okazuje się jednak, że choć poszczególne urządzenia mają takie same funkcje i zastosowanie, różnią się pod kilkoma względami. Co więcej, na różnych kontynentach dostępne są różne marki urządzeń. 

Czym się różnią sprzęty AGD na świecie?

Pralka służy do prania ubrań, w lodówce przechowujemy świeżą żywność, a w piekarniku możemy przygotować pieczone potrawy lub ciasta. Każdy sprzęty AGD ma takie samo zastosowanie na całym świecie. Jednak w zależności od kraju albo kontynentu, między niektórymi urządzeniami mogą występować pewne różnice. 

Gabaryty

Urządzenia AGD dostępne na świecie różnią się między sobą przede wszystkim gabarytami i wyglądem. W Stanach Zjednoczonych urządzenia AGD mają inną wielkość niż sprzęty sprzedawane w Europie. Mimo że w krajach europejskich można z powodzeniem kupić dużą, pięciopalnikową kuchenkę gazowo-elektryczną, większość producentów oferuje klientom urządzenia standardowe wyposażone w 4 palniki. Z kolei w Stanach Zjednoczonych królują duże kuchenki 5-palnikowe, pojemne pralki i lodówki. 

Duże sprzęty AGD dostępne są również w Korei Południowej. W oczy rzuca się przede wszystkim wielkość pralek i suszarek do ubrań – ich wsad to zazwyczaj 16 kg lub 24 kg. Pralki o mniejszych pojemnościach, np. 10-kilogramowe, które w Polsce są uznawane za duże, w Korei praktycznie nie występują. 

Wtyczki 

Sprzęty AGD na świecie różnią się między sobą głównie rodzajem wtyczek. W poszczególnych krajach obowiązują odmienne standardy, dlatego jeśli chcielibyśmy korzystać z naszych urządzeń za granicą, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie adaptery. 

Obecnie na świecie jest 14 typów wtyczek:

 • Wtyczka typu A – to tzw. wtyczka amerykańska. Ma dwa równoległe płaskie bolce. Występuje w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Tajlandii, Boliwii, Curacao czy na Barbadosie. Jeśli zastanawiacie się, jak używać amerykańskich sprzętów w Polsce, to odpowiedź jest prosta: należy dokupić odpowiednią przejściówkę (tzw. złodziejkę, która będzie mieć wtyczkę amerykańską). Konieczny będzie też zakup specjalnego zasilacza, zwanego transformatorem lub konwerterem.

 • Wtyczka typu B – to starszy rodzaj wtyczki amerykańskiej. Oprócz dwóch płaskich bolców ma jeszcze dodatkowo okrągłe uziemienie.

  Wtyczka typu C – to tzw. gniazdo europejskie. Ma dwa otwory na przewód fazowy i neutralny. Nie ma natomiast uziemienia, czyli charakterystycznego bolca. Taka wtyczka występuje w Gruzji, Bośni, Serbii, Czarnogórze, Chorwacji, Portugalii, Hiszpanii, Albanii, Tunezji, Egipcie, Bułgarii, Grecji czy Turcji. 

  Wtyczka typu D – to stary model wtyczki brytyjskiej, z której wciąż korzystają takie kraje jak Indie, Nepal, Sri Lanka czy Ghana.

  Wtyczka typu E – to tzw. gniazdo francuskie. Wygląda tak samo jak gniazdo europejskie, ale dodatkowo ma bolec, czyli uziemienie. Tego typu wtyczki znajdziemy we Francji, Belgii, a także w Polsce, Czechach i Grecji. 

  Wtyczka typu F (schuko) – to inaczej gniazdko niemieckie. Ma dwa otwory na przewód neutralny i fazowy oraz blaszki po bokach, które służą do uziemienia. Takie gniazdka występują w Niemczech, Austrii, Norwegii, Finlandii, Grecji, na Węgrzech czy Islandii. Poza Europą są natomiast w Chinach i Iranie. 

  Wtyczka typu G – to tzw. wtyczka brytyjska. Ma trzy prostokątne bolce rozmieszczone na planie trójkąta – jeden z nich umieszczony jest prostopadle do pozostały i służy do uziemienia. To właśnie ten rodzaj wtyczki wyposażony jest w bezpiecznik. Jak sama nazwa wskazuje, wtyczka brytyjska występuje w Wielkiej Brytanii, Irlandii, na Cyprze i na Malcie. Poza Europą znajdziemy ją natomiast w Malawi, Malezji, Ugandzie czy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

  Wtyczka typu H – jest wyjątkowa ze względu na miejsce występowania – występuje jedynie w Izraelu i Strefie gazy. Wtyczka ma trzy okrągłe lub płaskie otwory ułożone w kształcie litery V

  Wtyczka typu I – to wtyczka australijska. Ma dwa bolce ułożone względem siebie pod kątem i bolec do uziemienia ułożony do nich pionowo. Taka wtyczka występuje w Australii i Nowej Zelandii. 

  Wtyczka typu J – to tzw. wtyczka szwajcarska, która niewiele różni się od standardu z uziemieniem. Bolec do uziemienia znajduje się pośrodku wtyczki. Takiej wtyczki używa się w Szwajcarii, Liechtensteinie czy w Etiopii. 

  Wtyczka typu K – nazywana wtyczką duńską. Jest podobna do wtyczki europejskiej, ponieważ ma dwa okrągłe bolce prądowe, ale zamiast otworu uziemiającego ma po bokach płaskie blaszki. Ten rodzaj wtyczki występuje w Danii, Grenlandii czy na Madagaskarze. 

  Wtyczka typu L – przypomina standardową wtyczkę C, ale jej bolce są ułożonej w linii prostej. Bolec znajduje się natomiast na środku. Taka wtyczka występuje we Włoszech i na Kubie. 

  Wtyczka typu M – jest nazywana wtyczką południowoafrykańską. Ma trzy okrągłe bolce ustawione w kształcie trójkąta. Taka wtyczka występuje w Lesotho i Suazi. 

  Wtyczka typu N – to tzw. wtyczka brazylijska. Ma trzy okrągłe bolce, które ustawione są w kształcie spłaszczonego trójkąta. Tego typu wtyczka występuje w Brazylii i Republice Południowej Afryki. 

Napięcie

Poza wtyczką niezwykle istotne jest napięcie. W większości krajów na świecie napięcie wynosi od 220 do 240 woltów. O ile wahania w granicach 10-20 V nie powinny mieć znacznie dla większości sprzętów elektrycznych, tak już warto zachować ostrożność w przypadku większych różnic. W Kanadzie napięcie wynosi 120 V, w Stanach Zjednoczonych i większości krajów Ameryki Południowej 110 V, natomiast w Japonii tylko 100 V. Jeśli zatem zamierzamy używać w tych krajach suszarki do włosów czy golarki do brody, powinniśmy upewnić się, że zasilacz będzie w stanie pracować przy tak niskim napięciu. Jeżeli nie, będziemy musieli dokupić adaptery i konwertery

AGD na świecie – marki niespotykane w Polsce

Marki, takie jakie Samsung, Haier, LG czy Bosch znane są na całym świecie. Jest jednak mnóstwo marek, które znane są tylko w konkretnych krajach lub na danych kontynentach. 

Maytag – to amerykańska marka urządzeń AGD do domu i gastronomii, która została założona w 1893 roku przez biznesmena Fredericka Maytaga. Obecnie należy do znanej korporacji Whirlpool, a swoje produkty sprzedaje nie tylko w Ameryce Północnej, lecz także za granicą: w Meksyku, Japonii, Australii czy w Wielkiej Brytanii. W jej asortymencie znajdziemy: lodówki (french door, lodówki z zamrażalnikiem u góry albo u dołu), zamrażarki skrzyniowe, gazowe i elektryczne kuchnie wolnostojące, piekarniki do zabudowy (pojedyncze lub podwójne), płyty grzewcze (gazowe, indukcyjne i ceramiczne), zmywarki do zabudowy, kuchenki mikrofalowe i okapy. Poza tym w ofercie znajdują się urządzenia pralnicze: pralki ładowane od góry i od frontu oraz gazowe i elektryczne suszarki do ubrań. Aktualnie jest to czwarta najpopularniejsza marka sprzętu AGD w USA.

Frigidaire – to kolejny amerykański producent sprzętu AGD, który należy do dobrze znanej w Polsce marki – Electrolux. Firma powstała w 1916 roku i od początku swojego istnienia zajmowała się produkcją urządzeń chłodniczych, w tym głównie lodówek. Obecnie marka Frigidaire zajmuje się produkcją dużych sprzętów AGD do kuchni: lodówek, kuchenek wolnostojących, płyt grzewczych, piekarników, zmywarek i kuchenek mikrofalowych. W swojej ofercie ma również pralki ładowane od góry, suszarki do ubrań zasilane gazowe lub elektrycznie, a także klimatyzatory przenośne, podszybowe i do zabudowy oraz osuszacze powietrza. W 2022 roku marka Frigidaire znalazła się na piątym miejscu wśród najpopularniejszych marek sprzętów AGD w Stanach Zjednoczonych.

General Electric Appliances – jest to amerykańska firma zajmująca się produkcją dużych i małych sprzętów AGD do kuchni i domu. W jej ofercie dostępne są: lodówki, piekarniki, kuchnie wolnostojące, zmywarki, płyty grzewcze, zamrażarki skrzyniowe, kuchenki mikrofalowe, maszyny do lodu, szuflady grzewcze, okapy, młynki do odpadów, roboty kuchenne, ekspresy do kawy, tostery, czajniki, blendery ręczne i kielichowe, piekarniki wolnostojące, a także klimatyzatory i osuszacze powietrza. 

Kenmore – to amerykańska marka sprzętu AGD, która sprzedawana jest w jednym z najpopularniejszych w USA domu towarowym – Sears. Logo marki po raz pierwszy pojawiło się na maszynie do szycia sprzedawanej w latach 1913-1919. Obecnie Kenmore dostarcza na rynek produkty AGD, które cenione są za nowoczesne funkcje, wysoką jakość i niezawodne działanie. Marka produkuje m. in. : lodówki (side by sidde, french door, z zamrażalnikiem u dołu lub u góry), kuchnie wolnostojące, piekarniki, płyty grzewcze, okapy, kuchenki mikrofalowe, zmywarki wolnostojące i do zabudowy, roboty kuchenne, tostery, miksery, czajniki, ekspresy do kawy, pralki, suszarki do ubrań, odkurzacze, grzejniki przenośne, klimatyzatory i wiele innych urządzeń. 

Ninja – to marka sprzętów AGD do kuchni, która należy do SharkNinja Operating LLC. Firma dostarcza na amerykański rynek nowoczesne i użyteczne sprzęty kuchenne, m. : blendery, roboty kuchenne, grille wewnętrzne, szybkowary, frytkownice, sokowirówki, tostery, czajniki, ekspresy do kawy, piekarniki wolnostojące. W ofercie producenta znajdują się też sztućce, garnki, patelnie i inne naczynia kuchenne. 

Danby – to kanadyjska marka urządzeń AGD. Została założona w 1947 roku w Montrealu. Jest to prywatna firma, która ma ugruntowaną pozycję w Kanadzie, ale ponad połowa produkowanych przez nią sprzętów trafia na zagraniczne rynki. Asortyment produktowy marki Danby jest szeroki i różnorodny – znajdziemy w nim zarówno duże, jak i małe sprzęty AGD do kuchni i domu. Firma produkuje m. pl/sklep/lodowki, 478" target="_blank" rel="noopener">lodówki, zamrażarki skrzyniowe, pralki ładowane od góry i od frontu, czajniki, blendery, rozdrabniacze żywności, urządzenia do uprawy ziół i roślin, klimatyzatory, oczyszczacze i osuszacze powietrza, a także chłodziarki do wina i napojów oraz maszyny do lodu. 

Gree Electric Appliances – to chiński producent drobnych sprzętów AGD z siedzibą w Zhuhai. Firma powstała w 1989 roku. Obecnie jest największym na świecie producentem klimatyzatorów mieszkaniowych. Produkuje również: przenośne klimatyzery, wentylatory, oczyszczacze i nawilżacze powietrza, grzejniki elektryczne, kompaktowe zmywarki, lodówki, pralki, multicookery, frytkownice beztłuszczowe, a także irygatory do zębów i ręczne domowe urządzenia do dezynfekcji. 

Gaggenau – to popularna niemiecka firma, która zajmuje czołową pozycję w produkcji urządzeń AGD do domu. Firma powstała w 1683 roku w Niemczech – najpierw jako zakłady metalowe, a później jako zakłady do produkcji maszyn rolniczych. Na początku 1908 roku marka Gaggenau stała się pionierem w produkcji urządzeń AGD do kuchni. Od 1995 roku naeży do BSH Hausgeräte, czyli największego producenta sprzętu AGD w Europie. Do spółki należą też marki Bosch i Siemens. Dziś w ofercie Gaggenau dostępne są przede wszystkim duże sprzęty AGD wolnostojące i do zabudowy. Są to: piekarniki, płyty grzewcze, wyciągi kuchenne, lodówki, chłodziarki do wina, zmywarki oraz pralki. 

Fisher & Paykel – to nowozelandzka firma, która została założona w 1934 roku. Szybko rozwinęła się w globalną firmę, której produkty sprzedawane są w ponad 50 krajach na całym świecie. Dziś marka Fisher & Paykel jest spółką zależną chińskiego producenta sprzętu AGD – Haier. W ofercie firmy można znaleźć: piekarniki, płyty grzewcze (gazowe i indukcyjne), kuchnie wolnostojące (elektryczne, gazowe i gazowo-elektryczne), lodówki (z dolnym zamrażalnikiem, chłodziarki jednodrzwiowe, lodówki podblatowe, lodówki Multidoor, lodówki French door), zamrażarki, chłodziarki do wina, okapy kuchenne (teleskopowe, do wbudowania w szafkę, kominowe), pralki ładowane od frontu i suszarki do ubrań.

Nietypowe sprzęty AGD w różnych krajach

Producenci dostosowują swoje urządzenia AGD do potrzeb i wymagań konsumentów na danym rynku. Z tego względu w niektórych krajach dostępne są urządzenia, których nie znajdziemy w innych państwach. Oto kilka przykładów:

Lodówka na kimchi – w Korei bardzo popularne są lodówki na kimchi. W ich produkcji specjalizuje się marka Dimchae. Takie lodówki z wyglądu przypominają nasze zamrażarki skrzyniowe. W środku mają jednak wiele pojemników, które służą do przechowywania kimchi. W bardziej zaawansowanych modelach można ustawić temperaturę, w jakiej mają być przechowywane kimchi w danym pojemniku.

Deska do prasowania na podłodze – w Korei dostępne są deski, które mają krótkie, kilkunastocentymetrowe nóżki. Deski stawia się na podłodze, a ubrania prasuje w pozycji siedzącej lub klęczącej. 

Maszyna do wody – kolejnym niezwykle popularnym sprzętem w Korei Południowej są maszyny do wody. Są to urządzenia wielkości mikrofalówek, których zadaniem jest oczyszczanie i filtrowanie wody kranowej. Takich maszyn do wody nie można jednak kupić w sklepie. Maszyny się wypożycza, podpisując umowę na określony czas. Koreańczycy korzystają z takich maszyn, aby nie kupować wody w butelkach plastikowych.

Jak widać, sprzęty AGD na świecie mogą się znacznie różnić od tych, które są tak popularne w Polsce i Europie. Producenci dostosowują bowiem swój asortyment do potrzeb i wymagań konkretnej grupy odbiorców. 

Podręcznik użytkownikaIM 2702

Początek podręcznika użytkownikaStrona Główna>Podręcznik użytkownika

Dane zapisywane w kartotekach mogą być zestawiane na wiele różnych sposobów. Dla każdej kartoteki będą to inne zestawienia. W zestawieniach tych można ujmować wszystkie pozycje kartoteki, bądź tylko wybrane ich grupy.

Po wybraniu w oknie kartoteki przycisku Zestawienia pojawia się lista zdefiniowanych dla tej kartoteki zestawień. Po wybraniu zestawienia i ustaleniu jego parametrów system wyświetla okno prezentujące wykonane zestawienie.

W oknie zestawienia prezentowane są dane wybrane przez to zestawienie. Po wskazaniu danych kursorem jego kształt zmienia się ze strzałki na lupę, jednocześnie wokół danych tych pojawia się ramka. Podwójne kliknięcie lewym klawiszem myszki umożliwia przejście do okna danych opisującego tę pozycję (np. okna danych kontrahenta, towaru lub dokumentu), bądź też zestawienia pomocniczego. W górnej części okna zestawienia znajdują się przyciski poleceń.

Opcje zestawienia można ustalić w oknie wyświetlanym przed wykonaniem zestawienia, lub po kliknięciu przycisku Opcje w oknie zestawienia. Poniżej przedstawiono możliwe opcje, dla pewnych zestawień dostępne są tylko niektóre z nich:

Domyślnie używaj ostatnich ustawień - jeśli pole to jest zaznaczone, to podczas tworzenia zestawienia nie będzie wyświetlane okno ustalania parametrów - użyte zostaną poprzednie wartości. Ustawienie to można zmienić korzystając z przycisku Opcje w oknie zestawienia.

Podsumowanie co - pole to umożliwia wybór kryterium grupowania danych. Może to być przykładowo znacznik, j. m. lub zdefiniowany dla danego towaru, kontrahenta lub pracownika wymiar analityczny. Dla każdej grupy danych zostanie wykonane podsumowanie cząstkowe. Zaznaczenie pola wyboru Pokazuj tylko podsumowania powoduje wybór prezentacji danych w układzie tylko podsumowania, usunięcie zaznaczenia - w układzie dane pełne.

Pokazuj zaokrąglenia kwot - handel pokazuje wszystkie kwoty zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku. W zestawieniu podsumowanie jest wykonywane bez zaokrągleń, a zaokrąglana jest dopiero otrzymana suma - stąd mogą wystąpić rozbieżności. Jeśli pole to będzie zaznaczone, wówczas pojawi się dodatkowy wiersz prezentujący różnice wynikające z zaokrągleń, i nie będzie rozbieżności między sumą prezentowaną w zestawieniu i obliczoną na podstawie wartości w kolumnach.

Sortuj dane według pola - dane zestawienia mogą być porządkowane według wartości dowolnego z pól zawartych w tym zestawieniu, w porządku malejącym lub rosnącym.

Zestawienie pomocnicze - pole to umożliwia wybór jednego spośród dostępnych zestawień pomocniczych - zestawień, które można wykonać dla jednej, wybranej pozycji zestawienia.

Zestawienie użytkownika - pole to umożliwia wybranie do zestawienia dokumentów wystawionych przez określonego użytkownika; jeśli jest puste, wybrane będą wszystkie dokumenty spełniające pozostałe kryteria wyboru niezależnie od osoby wystawiającej.

Zestawienie za okres - pole to umożliwia ustalenie okresu, którego dotyczy zestawienie. Można to zrobić podając daty graniczne lub wybierając odpowiedni okres z listy: Dzisiaj, Wczoraj, Bieżący kwartał, Bieżący rok, Ostatnie 30 dni, Ostatnie 60 dni, Ostatnie 90 dni, Ostatni rok - 12 mies.

Zestawienie dla rejestru - pole to umożliwia wybór jednego ze zdefiniowanych rejestrów płatności. Po wybraniu konkretnego rejestru zestawienie będzie obejmować tylko operacje z tego rejestru.

Zestawienie dla jednostki - opcja ta, dostępna w zestawieniach z kartoteki Towary, umożliwia wybór jednostki miary, w której podawane będą ilości towarów w zestawieniach. Jednostki ewidencyjna, dodatkowa 1 i dodatkowa 2 odpowiadają jednostkom zdefiniowanym w oknie towaru (strona Inne); jednostka historyczna oznacza, że ilości towarów w zestawieniu będą prezentowane w takich jednostkach, jakie zostały podane w wybranych dokumentach.

Zestawienie według daty - opcja ta, dostępna w zestawieniach z kartotek Sprzedaż, Zakup, Kontrahenci umożliwia wybieranie danych do zestawienia według daty wystawienia dokumentu lub według terminu płatności.

Zestawienie na dzień - opcja ta, dostępna w zestawieniu Stany magazynowe towarów na dzień z kartoteki Towary, umożliwia określenie dnia, którego dotyczyć ma zestawienie. Po kliknięciu przycisku otwiera się okno kalendarza.

Kwoty prezentowane w - w zestawieniach używane są wartości w złotych pobrane lub wyliczone na analogicznych zasadach, jak na formatce rozrachunku w wartościach złotówkowych. Możliwe jest wykonanie zestawienia w wartościach z walut oryginalnych (z symbolem waluty).

Wartość w cenach sprzedaży - opcja ta, dostępna w zestawieniu Stany magazynowe towarów na dzień z kartoteki Towary, umożliwia określenie typu (A, B, C, D) i rodzaju (NETTO, BRUTTO) ceny sprzedaży, według której obliczana będzie wartość towarów, oraz waluty, w której liczona będzie ta wartość. Przycisk Waluty w ramce wyboru waluty otwiera okno słownika walut, umożliwiając wpisanie do niego nowej waluty.

Prezentuj stany zerowe - jeśli pole to jest zaznaczone, wówczas w zestawieniu będą prezentowane także informacje dotyczące towarów o stanach zerowych.

Dostawy tworzone przed - opcja ta, dostępna w zestawieniu Towary zalegające w magazynach z kartoteki Towary, umożliwia określenie daty granicznej do wybierania dostaw.

Zestawienie dla magazynu - pole to umożliwia wybór jednego ze zdefiniowanych dla firmy magazynów. Po wybraniu magazynu zestawienie będzie obejmować tylko operacje dotyczące tego konkretnego magazynu.

Uwzględniaj faktury zaliczkowe - w zestawieniu jest w zależności od wyboru użytkownika uwzględniana do obliczeń wielkość z faktur zaliczkowych.

Zestawienie dla działu - pole to umożliwia wybór jednego ze zdefiniowanych dla firmy działów. Po wybraniu działu zestawienie będzie obejmować tylko operacje dotyczące tego konkretnego działu.

Wyliczaj koszt dla całej transakcji - opcja pojawia się przy wykonywaniu zestawień typu Sprzedaż za okres, w oknie ustalania parametrów tego zestawienia, jeżeli w Parametrze programu Sposób prezentacji kosztu na zestawieniach sprzedaży został wybrany sposób Prezentacja zależna od wyboru użytkownika. Aby koszt był wyliczany na podstawie powiązań pozycji na dokumentach, należy pozostawić pole wyboru tej opcji niezaznaczone. Przełącznik Zysk uwzględnia sposób naliczania kosztów w zależności od ustawienia parametru programu Sposób prezentacji kosztu na zestawieniach sprzedaży w grupie Parametry druku i zestawień oraz wyboru opcji Wyliczaj koszt dla całej transakcji.

Przycisk [Lista] (dla każdej z kartotek przycisk ten zawiera inny piktogram) powoduje otwarcie okna zawierającego listę danych, na podstawie której utworzono zestawienie. W oknie tym dostępne są te same zestawienia i operacje, co w oknie kartoteki, z której wywołano to zestawienie.

Przyciski Dokumenty, Kontrahenci i Towary umożliwiają natychmiastowe przejście do zestawień pomocniczych.

Przycisk Schowek umożliwia przekazanie danych zestawienia innemu programowi przy wykorzystaniu schowka systemu Windows. Przed umieszczeniem w schowku dane zostają zapisane w postaci tekstowej w formacie czytelnym dla arkusza kalkulacyjnego.

Treść części zestawień jest prezentowana w sposób dynamiczny. Oznacza to możliwość wyboru po wykonaniu zestawienia:

Kryterium grupowania i sumowania danych oraz sposobu porządkowania danych według tego kryterium

Po kliknięciu na polu podsumowanie można wybrać z opuszczanej listy jedno z dostępnych kryteriów grupowania i sumowania danych. Kliknięcie nazwy pola zmienia sposób porządkowania danych według tego kryterium na przeciwny do obecnego - z rosnącego na malejący lub odwrotnie.

Kolumny, według wartości której będą porządkowane dane zestawienia w ramach grup oraz sposobu porządkowania danych

Po kliknięciu nagłówka kolumny treść zestawienia zostaje uporządkowana według wartości w tej kolumnie. Następne kliknięcie nagłówka kolumny zmienia sposób porządkowania danych na przeciwny do obecnego - z rosnącego na malejący lub odwrotnie.

Zaznaczenie pola wyboru Zysk (dla dokumentów sprzedaży) powoduje wybór prezentacji danych w układzie koszt-zysk-marża%, usunięcie zaznaczenia - w układzie netto-vat-brutto.

Jeśli określone zostało kryterium grupowania danych, zaznaczenie pola wyboru Tylko podsumowania powoduje wybór prezentacji danych w układzie podsumowania, usunięcie zaznaczenia - w układzie dane pełne.

Zawartość okna, w którym prezentowana jest treść zestawienia oraz jego wydruk zmienia się w zależności od dokonanego wyboru.

Lista danych Frigidaire Cfef3019msa

Bezpośredni link do pobrania Lista danych Frigidaire Cfef3019msa

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Lista danych Frigidaire Cfef3019msa