Podręcznik dla pracowników służby zdrowia Beko Oim 25700 X

Podręcznik dla pracowników służby zdrowia Beko Oim 25700 X to skuteczny i wyczerpujący przewodnik dla pracowników służby zdrowia, który zapewnia szczegółowe informacje dotyczące postępowania w przypadku wystąpienia działań niepożądanych. Podręcznik zawiera szczegółowe informacje dotyczące leków, procedur, przepisów, procedur, kontroli jakości, protokołów medycznych, zarządzania, przeglądów i wiele innych. Jest to ważne narzędzie, które pomaga pracownikom służby zdrowia w zarządzaniu pacjentami i zapewnia bezpieczne i zgodne z zasadami postępowanie. Podręcznik jest kompilacją wszystkich istotnych informacji dla pracowników służby zdrowia, a jego celem jest zapewnienie, że wszystkie pracownicy są w stanie wykonywać swoje obowiązki zgodnie z najwyższymi standardami.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik dla pracowników służby zdrowia Beko Oim 25700 X

Produkty AGD i RTV oraz FOTO.

Popularne produkty

Komputery i akcesoria, Artykuły zoologiczne, Dla dzieci, AGD drobne, RTV, Zdrowie i Uroda, Opony, AGD wolnostojące, AGD do zabudowy, Telewizory plazmowe i LCD

Popularne marki

Trixie, Samsung, Zolux, Bosch, Hp, Activejet, Trefl, Electrolux, Philips, Amiplay, Lego, Royal canin, Vitapol, Siemens, Abcolorovo, Amica, Modecom, Asus, Zelmer

Rekomendcja klientów

Monitorowana jakość obsługi

 • opinie pozytywne: 3480
 • opinie neutralne: 45
 • opinie negatywne: 104

Podsumowanie

Sklepy z BEKO OIM 25700 X - NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA!!

Sposoby płatności

 • Płatność przy odbiorze
 • Przelew bankowy
 • Sprzedaż ratalna [Sygma Banque S. A., LUKAS Bank SA]

Dostawa towaru

 • Wskaźnik dostępności towaru
 • Śledzenie stanu zamówienia
 • Przesyłka kurierska [Schenker]
 • Berni nie poleca Neo24. pl opinia nr 473794 z 12. 08. 2022

  Nadszedł czas na drugi etap reklamacji w neo24. Widzę ze szykuje się taka przeprawa jak ostatnio (około dwumiesięczna) dlatego po otrzymaniu "ekspertyzy" możecie sobie darować odsyłanie do kolejnego pseudoserwisu. Jeżeli dzisiaj (12 sierpnia) dostaję smsem informacje: "Szanowni Państwo, reklamowany towar został zgłoszony do autoryzowanego serwisu w celu dokonania sprawdzenia towaru. Pozdrawiamy NEO24", natomiast paczka trafiła do was 5 sierpnia to co zrobiliście przez te 7 dni? Tak jak zaznaczyłem w reklamacji żądam zwrotu pieniędzy.Co ciekawe wiele portali opiniujących sklep neo24 nie ma możliwości dodawania nowych opinii. Wniosek nasuwa się jeden.

  zakupy: Oukitel WP5 Pro; wrzesień 2021

  plusy: brak

  minusy: brak zwrotu pieniędzy i telefonu

  Tomasz nie poleca Neo24. pl opinia nr 470786 z 24. 01. 2022

  Zakupiłem w sklepie neo24. pl dysk zewnętrzny WD 4tb. Po pół roku rzadkiego użytkowania dysk odmówił posłuszeństwa. Odesłałem do reklamacji by go naprawili - zależy mi na danych. Po ponad 3 tyg. przetrzymywania go dowiedziałem się z maila że dysk nie jest z ich dystrybucji i mi go odsyłają. Infolinia z którą próbowałem załatwić tą sprawę to kompletna porażka. Jak mantrę powtarzają że to nie ich dysk i sugerują że to ja pomyliłem dyski. Nie wiem jak miałbym to zrobić bo nie posiadam drugiego takie dysku. Suma sumarum utraciłem dane i straciłem pieniądze bo jak mam naprawić dysk jako reklamację jeżeli faktura jest wystawiona przez firmę neo24 a firma nie chce się przyznać do produktu. Może ktoś coś poradzi? Infolinia na pewno mi w tym nie pomoże dzwoniłem 3 razy, za pierwszym razem pan zbył mnie jakims numerem telefonu który okazało się że nie istnieje, potem rzucano słuchawką i nie chciani odpowiadać na moje dociekliwe pytania. pl/szukaj/dysk+zewnętrzny+wd" target="_blank">Dysk Zewnętrzny WD; kwiecień 2021

  plusy: nie ma

  minusy: dziwnie postępowanie reklamacyjne

  Berni nie poleca Neo24. pl opinia nr 468446 z 24. 2021

  Jeżeli chodzi o gwarancje to tragedia. Telefon zgłosiłem 16 czerwca, a 18 czerwca dotarł do sklepu. 26 lipca dostałem maila z prośbą o kod odblokowujący zatem przez ponad 30 dni NIKT NIE RUSZYŁ tematu. Do dzisiaj nie mam ani pieniędzy ani telefonu. Każdemu kto spyta odradzę ten sklep. pl/szukaj/oukitel+wp5+pro" target="_blank">Oukitel WP5 Pro; styczeń 2021

  Zobacz wszystkieopinie klientów

  data aktualizacji oferty: 17. 09. 2013 | zgłoś błąd

  Opis podręcznika:

  Intensywny kurs (książka + płyta CD Audio) do nauki języka niemieckiego skierowany jest do opiekunów osób starszych, rehabilitantów, pielęgniarzy, lekarzy i innych pracowników służby zdrowia. Powstał z myślą o osobach, które poznały podstawy języka niemieckiego i chcą w krótkim czasie opanować niezbędne słownictwo związane z pracą w zawodzie. Zawiera zwroty i wyrażenia, które będą pomocne w codziennych sytuacjach, a także specjalistyczne słownictwo przydatne w kontakcie z innymi pracownikami opieki medycznej.

  Kurs kształci praktyczne umiejętności z zakresu komunikacji zawodowej. Każdy rozdział składa się z czterech części: dialogów, słownictwa, ćwiczeń i nauki wymowy. 14 rozdziałów tematycznych dotyczy takich zagadnień jak: rozmowa o pracę, wdrożenie w obowiązki na danym stanowisku, komunikacja z osobami starszymi i chorymi, udzielanie pierwszej pomocy, informacje dotyczące systemu opieki zdrowotnej w Niemczech.

  W podręczniku znajdują się praktyczne wskazówki, jak poprawnie wymawiać wyrazy i zdania w języku niemieckim. Ponadto do książki dołączono płytę CD Audio z nagraniami profesjonalnych lektorów. 67 minut nagrań dialogów i część poświęcona wymowie pozwolą rozwinąć umiejętności rozumienia ze słuchu oraz swobodnego mówienia.

  Niemiecki dla opiekunów i pracowników słuzby zdrowia. Intensywny kurs przygotowujący do pracy za granicą to: - użyteczne słownictwo podzielone tematycznie - dialogi i gotowe zwroty konwersacyjne - zróżnicowane ćwiczenia wraz z kluczem odpowiedzi - gramatyka zawsze w kontekście - nauka poprawnej wymowy - płyta CD z 67 minutami nagrań profesjonalnych lektorów

  Podręcznik „Niemiecki dla opiekunów i pracowników służby zdrowia. Intensywny kurs przygotowujący do pracy za granicą” - oprawa miękka - Wydawca: Edgard.

  Tom 10, Nr 5 (2016)

  Wybrane problemy kliniczneOpublikowany online: 2016-11-28

  Profilaktyka po ekspozycji zawodowej na materiał biologiczny — HIV, HBV, HCV — w praktyce klinicznej

  Małgorzata Sobolewska-Pilarczyk, Paweł Rajewski, Piotr Rajewski, Natalia Hinz-BrylewForum Medycyny Rodzinnej 2016;10(5):279-282.

  Streszczenie

  Profilaktyka zawodowa po ekspozycji na materiał biologiczny, szczególnie na zakażenia wirusowe HIV, HBV i HCV stanowi bardzo ważne zagadnienie dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy lekarzy i pielęgniarek.

  Odpowiednio wczesne zgłoszenie się do ośrodka specjalistycznego i — w przypadku wskazań — rozpoczęcie profilaktyki lekowej, pozwala w dużym stopniu zapobiec zakażeniom HIV i HBV, a w przypadku HCV na monitorowanie, wczesne wykrycie choroby i rozpoczęcie leczenia przyczynowego. Wiedza na temat koniczności zgłoszenia ekspozycji zawodowej i odnotowania w dokumentacji medycznej, odpowiednie zabezpieczenie materiału źródłowego oraz wiedza na temat możliwości zapobiegania zakażeniom jest istotna w pracy każdego lekarza i pielęgniarki.

  W pracy przedstawiono aktualne wytyczne i wskazówki praktyczne w przypadku ekspozycji zawodowej na HIV, HBV oraz HCV.

  Słowa kluczowe

  ekspozycja zawodowa, HIV, HBV, HCV, szczepienie, leki antyretrowirusowe, immunoglobulina

  Informacje o artykule

  Tytuł

  Profilaktyka po ekspozycji zawodowej na materiał biologiczny — HIV, HBV, HCV — w praktyce klinicznej

  Czasopismo

  Forum Medycyny Rodzinnej

  Numer

  Tom 10, Nr 5 (2016)

  Strony

  279-282

  Opublikowany online

  2016-11-28

  Wyświetlenia strony

  1904

  Wyświetlenia/pobrania artykułu

  18559

  Rekord bibliograficzny

  Forum Medycyny Rodzinnej 2016;10(5):279-282.

  Słowa kluczowe
  ekspozycja zawodowa
  HIV
  HBV
  HCV
  szczepienie
  leki antyretrowirusowe
  immunoglobulina
  Autorzy
  Małgorzata Sobolewska-Pilarczyk
  Paweł Rajewski
  Piotr Rajewski
  Natalia Hinz-Brylew
  Referencje (29)

  1. Parszuto J, Jaremin B, Bardoń A, et al. Zawodowe zakażenia wirusami HBV i HCV wśród pracowników ochrony zdrowia. Medycyna Pracy. 2012; 63(4): 441–452.
  2. Smoliński P, Serafińska S, Gładysz A, et al. Choroby zawodowe wśród pracowników służby zdrowia związane z zakażeniem wirusami HBV/ HCV/HIV zarejestrowane w Polsce w latach 1999–2003. Zakażenia. 2005; 2: 55–58.
  3. Gańczak M. Ekspozycja zawodowa — ocena skali problemu i metod prewencji. Ogólnopolski Kongres Ekspozycji Zawodowej, Artykuły Rady Ekspertów Kongresu Warszawa, 10-11. 2012.
  4. Rybacki M, Piekarska A, Wiszniewska M, et al. Work safety among Polish health care workers in respect of exposure to bloodborne pathogens. Med Pr. 2013; 64(1): 1–10.
  5. Serafińska S, Smoliński P, Gładysz A. Krytyczna ocena rejestracji ekspozycji zawodowych związanych z naruszeniem ciągłości tkanek oraz wynikających z tego konsekwencji – wśród pracowników polskiej służby zdrowia. 2006; 57(5): 439–450.
  6. Gańczak M, Szych Z, Karakiewicz B. Ocena zawodowego narażenia na zakażenie HBV, HCV i HIV u personelu oddziałów ginekologii i położnictwa. 2012; 63(1): 11–17.
  7. Beltrami EM, Williams IT, Shapiro CN, et al. Risk and management of blood-borne infections in health care workers. Clin Microbiol Rev. 2000; 13(3): 385–407.
  8. Rybacki M, Piekarska A. apobieganie zakażeniom krwiopochodnym u personelu medycznego – poradnik dla służb BHP, PIS i PIP, pracodawców i pracowników., Łódź 2012.
  9. Bilski B, Kostiukow A, Ptak D. Incydenty stwarzające ryzyko zakażenia drogą krwiopochodną w pracy białego personelu służby zdrowia. 2006; 57(4): 375–379.
  10. Szczeniowski A. Bezpieczny sprzęt w profilaktyce zakłuć. Ogólnopolski Kongres Ekspozycji Zawodowej, Artykuły Rady Ekspertów Kongresu Warszawa, 11-14.
  11. Wilburn SQ, Eijkemans G. Preventing needlestick injuries among healthcare workers: a WHO-ICN collaboration. Int J Occup Environ Health. 2004; 10(4): 451–456.
  12. Szczeniowski A, Gańczak M. Implementacja przepisów regulujących zapobieganie ekspozycji zawodowej na patogeny krwiopochodne z perspektywy Polski jako kraju Unii Europejskiej. 2011; 62(1): 57–66.
  13. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 czerwca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu prac związanych z narażeniem na zranienie ostrymi narzędziami używanymi przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych. Dz. U. 19. 06. 2013.
  14. Ptaszewska-Żywko L. Postępowanie po ekspozycji na krew lub inny materiał potencjalnie zakaźny. In: Kózka M. ed. Procedury pielęgniarskie. Podręcznik dla studiów medycznych. PZWL, Warszawa 2009: 237–238.
  15. Hryniewicz HJ. Profilaktyka poekspozycyjna zakażeń HBV, HCV i HIV u personelu medycznego. Medycyna po Dyplomie. 2006; 15(2): 35–38.
  16. Cybula-Walczak A. Zasady postępowania po ekspozycji zawodowej na krew i inny potencjalnie zakaźny materiał mogący zawierać wirusy HBV, HCV, HIV. 2008; 6: 62–65.
  17. Horban A, Podlasin R, Cholewińska G. Zasady opieki nad zakażonymi HIV. Zalecenia Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS. Polskie Towarzystwo Naukowe AIDS, Warszawa, Wrocław 2013: 432–442.
  18. Rymer W, Knysz B. Profilaktyka przed i po ekspozycji na zakażenie HIV. In: Gładysz A. Zakażenia HIV/AIDS. Poradnik dla lekarzy praktyków. Continuo, Wrocław 2007: 137–146.
  19. Almeda J, Casabona J, Simon B, et al. Euro-NONOPEP Project group. Proposed recommendations for the management of HIV post-exposure prophylaxis after sexual, injecting drug or other exposures in Europe. Euro Surveill. 2004; 9(6): 35–40.
  20. Zawada B. Postępowanie po ekspozycji na HIV. In: Grajcarek A. Jak zmniejszyć ryzyko zakażenia HIV w praktyce pielęgniarskiej. Poradnik dla pielęgniarek i położnych., Kraków 2010: 67–76.
  21. Rogowska-Szadkowska D. Profilaktyka poekspozycyjna po zawodowej ekspozycji na HIV pracownika ochrony zdrowia. Krajowe Centrum ds. AIDS, 2011. www. pl (25. 02. 2013).
  22. Kidd-Ljunggren K, Holmberg A, Bläckberg J, et al. High levels of hepatitis B virus DNA in body fluids from chronic carriers. J Hosp Infect. 2006; 64(4): 352–357.
  23. Centers for Disease Control and Prevention: Appendix B, Postexposure prophylaxis to prevent hepatitis B virus infection. MMWR. 2006; 55(RR16): 30–31.
  24. Palmović D, Crnjaković-Palmović J. Prevention of hepatitis B virus (HBV) infection in health-care workers after accidental exposure: a comparison of two prophylactic schedules. Infection. 1993; 21(1): 42–45.
  25. Stępień M, Czarkowski MP. Wirusowe zapalenie wątroby typu B w Polsce w 2010 roku. Przegląd Epidemiologiczny. 2012; 66(2): 277–285.
  26. Juszczyk J, Flisiak R, Halota W, et al. Polska Grupa Ekspertów HBV – Zespół ds. Szczepień: szczepienia przeciwko wirusowym zapaleniom wątroby typu A i B. 2012; 66: 89–91.
  27. Juszczyk J. Zakażenie wirusem C zapalenia wątroby (anty-HCV i HCV-RNA) w Polsce: wczoraj i dziś. 2012; 2: 62–68.
  28. Advisory Committee on Immunization Practices, Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Immunization of health-care personnel: recommendations of the Advisory Committee on Immunization Practices (ACIP). MMWR Recomm Rep. 2011; 60(RR-7): 1–45.
  29. Rybacki M. Skutki ekspozycji zawodowej – koszty dla jednostki i społeczeństwa. Ogólnopolski Kongres Ekspozycji Zawodowej. Artykuły Rady Ekspertów Kongresu, Warszawa 2012: 15–16.

  Podręcznik dla pracowników służby zdrowia Beko Oim 25700 X

  Bezpośredni link do pobrania Podręcznik dla pracowników służby zdrowia Beko Oim 25700 X

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podręcznik dla pracowników służby zdrowia Beko Oim 25700 X