Przygotowanie do instalacji Electrolux Top Line Comfort

Przygotowanie do instalacji Electrolux Top Line Comfort jest procesem, który obejmuje sprawdzenie, czy wszystkie części i narzędzia są dostępne, a także wybór optymalnego miejsca instalacji. Przed instalacją należy także sprawdzić, czy wszystkie wymagane przyłącza są dostępne i czy zostały uwzględnione wszystkie ograniczenia przestrzenne. Na koniec trzeba upewnić się, że wszystkie wymagane narzędzia są dostępne i że wszystkie instrukcje są zgodne z instalacją. Po przygotowaniu do instalacji można przystąpić do instalacji, która obejmuje wiele czynników, w tym montaż urządzenia, podłączenie wszystkich przyłączy i zakończenie przygotowania.

Ostatnia aktualizacja: Przygotowanie do instalacji Electrolux Top Line Comfort

Zakup nowego piekarnika to poważna sprawa. Po pierwsze – trzeba wybrać jak najlepszy i najbardziej odpowiadający potrzebom domowników model. Po drugie, należy odpowiednio wypoziomować sprzęt i zadbać o każdy szczegół, bo w przeciwnym wypadku może dojść do awarii, na przykład zbicia szyby w trakcie pieczenia. Ostatnia sprawa to poprawne użytkowanie. Ważne jest, aby robić to dobrze i zgodnie z zaleceniami producenta. Dlatego dziś powiemy trochę o tym, jak przygotować sprzęt do pracy oraz jak przepalić nowy piekarnik.

Zanim zaczniesz

Jeśli Twoje urządzenie jest już jest zamontowane, przyszedł czas na kolejne kroki. Najpierw należy ściągnąć wszystkie folie ochronne i blokady, pamiętając przy okazji, że nierzadko producent umieszcza takie zabezpieczenia wewnątrz komory piekarnika. Trzeba zwrócić uwagę na to, aby przewód zasilający nie dotykał tylnej ściany. Dlaczego? Ponieważ nagrzewa się ona w trakcie pracy i ciepło może doprowadzić do uszkodzeń.

Warto zajrzeć we wszystkie dostępne miejsca – do dolnej szuflady, a także tam, gdzie znajdują się zawiasy drzwi. Wszystkie otwory wentylacyjne muszą być odsłonięte. Następnie pozostało już tylko skonfigurować urządzenie, czyli ustawić wszystkie parametry na panelu dotykowym, zaczynając od wyboru języka i godziny.

Po co przepalać piekarnik?

Nowy piekarnik należy przepalić w celu pozbycia się wszelkich smarów i pozostałości po montowaniu urządzenia, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Kiedy producent składa sprzęt w jedną całość, to używa przeróżnych substancji, takich jak emalie, izolacje termiczne czy wazeliny techniczne. Zdarza się, że resztki tych produktów pozostają na poszczególnych częściach piekarnika, nawet jeśli są niewidoczne dla oka.

Trzeba więc zadać o to, by wszelkie preparaty usunąć przed użyciem urządzenia, aby nie popsuły smaku jedzenia oraz nie zaszkodziły zdrowiu. Najlepszym sposobem na pozbycie się takich substancji jest ich wypalenie. Dlatego też przed pierwszym upieczeniem potraw w nowym sprzęcie, należy najpierw go przepalić.

Jak przepalić nowy piekarnik?

Czas przejść do sedna. Przed przystąpieniem do pracy należy koniecznie sprawdzić, czy na dnie urządzenia nie znajdują się kuleczki styropianu lub resztki kartonu, a także przetrzeć gładkie powierzchnie w komorze za pomocą wilgotnej ściereczki. Kiedy wszystkie funkcje i parametry nowego piekarnika zostaną ustawione, a folie zabezpieczające ściągnięte, można śmiało przystąpić do przepalenia urządzenia. Na szczęście jest to bardzo prosty proces.

Wystarczy ustawić piekarnik na maksymalną moc i pozwolić mu rozgrzać się do żądanej temperatury. Zwykle czas takiego czyszczenia to około 30 minut, ale może różnić się w zależności od modelu – trzeba sprawdzić dokładne wskazania w instrukcji obsługi. W piekarnikach, które posiadają taką funkcję, można skorzystać z trybu BOOST. Oczywiście cały proces odbywa się przy zamkniętych drzwiczkach, a wszystkie akcesoria z komory (np. blacha) muszą być wyjęte.

Warto pamiętać, że przepalanie nie jest przyjemne dla nosa. Zapach zwęglonego smaru, farby czy wazeliny będzie unosił się w powietrzu. Dlatego zalecamy otworzyć szeroko okno i włączyć okap, który pochłonie chociaż część uciążliwych aromatów.

Trzeba także mieć na uwadze, że niektóre zapachy będzie jeszcze czuć przez długi czas po pierwszym przepaleniu. Nie mają one jednak wpływu na smak potraw czy stan zdrowia. Oczywiście w przypadku wątpliwości, dotyczących czystości komory, można powtórzyć proces drugi raz.

Zobacz inne nasze artykuły:

  • piekarnik przegrzewa się
  • piekarnik nierówno piecze
  • dlaczego piekarnik przypala od spodu?

Ostatnia aktualizacja 10. 10. 2022 07:15

Dotyczy

  • Suszarki

Rozwiązanie

W suszarkach stosowane są blokady transportowe, które zrywane są samoczynnie podczas pierwszego uruchomienia urządzenia.

  1. Zainstaluj urządzenie zgodnie ze wskazaniami instrukcji obsługi.
  2. Uruchom pierwszy, dowolny cykl suszenia. Sugerujemy użycie trybu Suszenie na czas.
    Kiedy bęben zacznie się obracać słyszalny będzie charakterystyczny dźwięk, trzask. Dochodzi wtedy do zerwania blokad transportowych.
  3. Po zakończonym cyklu wytrzyj wnętrze bębna suszarki za pomocą wilgotnej szmatki, aby usunąć ewentualne pozostałości poprodukcyjne oraz drobiny tworzywa sztucznego, z którego wykonane są blokady.
  4. Uruchom program z wilgotnym praniem. Na początku cyklu suszenia (3-5 min) urządzenie może pracować nieco głośniej. Jest to związane z uruchamianiem sprężarki. Jest to normalne zjawisko.

Jeśli odkręcisz blokady samodzielnie, nie przejmuj się, nie ma to wpływu na poprawne działanie suszarki.

Znajdź instrukcję obsługi

Znajdź rozwiązanie swojego problemu lub pobierz instrukcję obsługi urządzenia.

Części zamienne i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.

Jak zamontować odpływ liniowy - instrukcja krok po kroku

Odpływ liniowy to dziś bardzo modne rozwiązanie. Instaluje się go w łazienkach z prysznicem bez brodzika - typu walk in. Odwodnienie liniowe - czyli system, który odprowadza wodę z części natryskowej (prysznica) łazienki do instalacji kanalizacyjnej to także długa, ozdobna listwa zamontowana na wysokości płytek, która pełni funkcję zarówno praktyczną jak również dekoracyjną. Odpływ liniowy jest polecany, niezwykle bezpieczny i wygodny dla dzieci, osób starszych oraz niepełnosprawnych.

Odpływ liniowy ULTRA SLIM zamontowany w prysznicu walk – in (fot. VOGI).

Montaż odpływu liniowego – kroki

Kiedy decydujemy się na zakup odpływu liniowego jego montaż powierzamy wykwalifikowanemu fachowcowi, który doskonale poradzi sobie z ustawieniem i zainstalowaniem go w naszej łazience. Taki fachowiec doskonale wie jak odpowiednio wyprofilować posadzkę i pod jakim kątem ułożyć płytki ceramiczne, aby odpływ liniowy idealnie spełniał swoje zadanie - czyli płynnie odprowadzał wodę spod prysznica do instalacji kanalizacyjnej.

Poniżej przedstawiamy Państwu montaż odpływu liniowego w prysznicu krok po kroku.

Natomiast jeżeli chcieliby Państwo zobaczyć montaż odpływu liniowego przyściennego, listwy spadkowej i suchego syfonu VOGI na filmie zapraszamy do obejrzenia go na YouTube.

Krok 1: Podejście kanalizacyjne – sprawdzenie i montaż

Na tym etapie oceniamy i sprawdzamy rodzaj podłogi w naszej łazience. Montaż podejścia kanalizacyjnego będzie się diametralnie różnił i zależał właśnie od rodzaju stropu bądź podłoża (gruntu).

a) Montaż podejścia kanalizacyjnego w podłodze na gruncie w domu jednorodzinnym.
W tym przypadku wykonujemy kolejno: prawidłowe ustawienie podejścia kanalizacyjnego, betonowanie podłogi, montaż syfonu i na końcu podkładu podłogowego (wylewki).

b) Montaż podejścia w stropie gęstożebrowym, gdzie belki stalowe są równomiernie rozstawione wykonujemy już na etapie budowania stropu (strop ma więcej niż 25 cm grubości). Umieszczamy w nim i zalewamy betonem elementy podejścia. Syfon zaś powinien znaleźć się na równi z powierzchnią stropu.

c) Montaż w przypadku, gdzie strop (monolityczny, żelbetowy) nie jest wystarczająco gruby, (montaż odpływu liniowego w bloku). Podejście kanalizacyjne wykonujemy pod stropem i maskujemy je np. : kartonowo-gipsowym sufitem podwieszanym lub też odpowiednio podnosimy podłogę natrysku.

Krok 2: Montaż elementów odpływu liniowego


Należy pamiętać, co jest bardzo istotne w tym kroku montażu, iż odpływ liniowy musi znajdować się wyżej od miejsca podłączenia przyłącza kanalizacyjnego. System liniowy możemy zamontować: w ścianie (odpływ liniowy ścienny), przy ścianie (odpływ liniowy przyścienny) lub też wykonać montaż odpływu liniowego w podłodze (odpływ liniowy klasyczny) - najlepiej blisko lub centralnie pod panelem prysznicowym (deszczownicą).

Odpływ liniowy klasyczny z rusztem ONDA (fot.

Odpływ liniowy ścienny z rusztem POD PŁYTKĘ (fot.

 Odpływ liniowy przyścienny Szkło Czarne (fot.

Krok 3: Spadek wody – w kierunku odpływu liniowego


Przy formowaniu spadku wody potrzebnego do prawidłowego funkcjonowania odwodnienia liniowego musimy pamiętać, aby był on usytuowany z jednej lub dwóch stron odpływu – w zależności oczywiście od jego umiejscowienia. Spadek wody powinien wynosić najmniej 2, 5%, co w rzeczywistości oznacza obniżanie posadzki o 2, 5 cm na 1 metrze – oczywiście w kierunku usytuowanego odpływu liniowego.

Schemat obrazujący jak powinien zostać wykonany

spadek wody przy odpływie liniowym klasycznym (fot. pl/public/upload/editor/przyscienne. jpg" alt="" width="261" height="169"/>

spadek wody przy odpływie liniowym przyściennym (fot.

Krok 4: Izolacja


Po wyschnięciu jastrychu (posadzki) układamy tzw. matę uszczelniającą wokół rynienki odpływu liniowego lub też na całej powierzchni prysznica. Powinniśmy użyć także foli w płynie, którą nanosimy wałkiem lub pędzlem na matę uszczelniającą lub też na betonową powierzchnię podłogi i ścian prysznica. Stosujemy także narożniki zewnętrze i wewnętrzne z maty uszczelniającej, aby dodatkowo zabezpieczyć rogi 'kabiny' bez brodzika.

Krok 5: Układanie płytek


Na tym etapie - po odpowiednim przygotowaniu podłoża układamy płytki wykończeniowe. Zaczynamy od posadzki od strony odpływu liniowego tutaj uwzględniamy załamania płaszczyzny w miejscu spadku wody – idealnie dopasowując płytki do wylewki wokół odpływu. Następnie kontynuujemy pracę układając płytkami resztę posadzki i ścian wokół natrysku.
Ważnym elementem w tym kroku jest fugowanie płytek. Polecamy stosowanie spoin epoksydowych (elastycznych) są to fugi, które zapewniają całkowitą szczelność i trwałość – nie kruszą się.

Schemat obrazujący jak powinno wyglądać ułożenie płytek

ze spadkiem wokół odpływu liniowego klasycznego (fot.

 

Schemat obrazujący jak powinno wyglądać ułożenie płytek (w tzw. kopertę)

ze spadkiem wokół odpływu liniowego klasycznego, rzut z góry (fot.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie odpływu liniowego przyściennego, który ma specjalną konstrukcję (tzw. plecki) dzięki czemu możemy go w łatwy sposób zamontować do ściany prysznica i z powiedzeniem wykonać jednostronny spadek wody. Poniżej na rysunku pokażemy prawidłowe ułożenie płytek do tego modelu odpływu liniowego. 

ze spadkiem jednostronnym wokół odpływu liniowego przyściennego (fot.

Schemat obrazujący jak powinno wyglądać ułożenie płytek

ze spadkiem wokół odpływu liniowego przyściennego, rzut z góry (fot.

Innowacją, którą proponujemy do wykonania spadku do odpłuwu lioniowego są listwy spadkowe Vogi polecamy ich zastosowanie do osłonięcia bocznej krawędzi płytek w prysznicu walk - in przy wykonwyaniu spadku jednostronnego. Zestaw: odpływ liniowy przyścienny plus listwa spadkowa to naszym zdaniem idealne połączenie i taki zestaw serdecznie Wam polecamy.

Listwa spadkowa lewa Vogi, 120 cm długości (fot.

 

Listwa spadkowa czarna Vogi - rysunek przedstawiający nontaż listwy (fot.

Krok 6: Biały montaż


Instalujemy elementy armatury – deszczownicę, zakładamy ruszt odpływu liniowego, ścieramy resztki fugi i tym sposobem kończymy wykonanie tej części łazienki. Pozostaje nam tylko wykonać testy szczelności i cieszyć się z użytkowania naszego prysznica bez brodzika.

Jak wybrać idealny odpływ liniowy do naszej łazienki

Strefa prysznica bez brodzika to otwarta powierzchnia pokoju kąpielowego, która sprawia, że nie przytłacza nas widok masywnej, zamkniętej kabiny prysznicowej, a wzrok cieszy wizualnie prosta i minimalistyczna szyba stanowiąca estetyczną granicę między natryskiem, a resztą łazienki.
Chcielibyśmy zaproponować Państwu do tego tupu rozwiązania wybór dwóch rodzajów odpływów liniowych polskiej firmy VOGI, które naszym zdaniem sprawdzą się znakomicie. Pierwszym z nich jest odpływ liniowy klasyczny - montujemy go bezpośrednio w podłodze najlepiej centralnie pod deszczownicą lub w jej pobliżu. Ten rodzaj odpływu pasuje do większych łazienek czy tzw. salonów kąpielowych.
Innym modelem odpływu liniowego dostępnym w Vogi jest odpływ ścienny, który dzięki temu, iż montujemy go w ścianie, pozwala na zachowanie idealnej, estetycznej i równej powierzchni podłogi prysznica. Odpływy ścienne wybieramy do małych łazienek, gdzie chcemy zamontować na przykład ogrzewanie podłogowe. Ponieważ takie rozwiązanie nie ingeruje w powierzchnię wylewki czy stropu. Najciekawsza propozycją będzą zaś modele przyścienne, które dostępne są w wersji ONDA, RIGO, DUO, QUADRO, SZKŁO CZARNE I BIAŁE.  

Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o rodzajach odpływów liniowych dostępnych na rynku zachęcamy do przeczytania tego artykułu.

Przygotowanie do instalacji Electrolux Top Line Comfort

Bezpośredni link do pobrania Przygotowanie do instalacji Electrolux Top Line Comfort

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Przygotowanie do instalacji Electrolux Top Line Comfort