Specyfikacja produktu i podręcznik użytkownika Ge Aeg08

Ge Aeg08 to wielofunkcyjny produkt, który zawiera wiele cech i funkcji. Specyfikacja produktu Ge Aeg08 zawiera wszystkie szczegółowe informacje dotyczące funkcji i komponentów produktu, np. wymiary, wymagania dotyczące zasilania, wymagania dotyczące środowiska pracy, certyfikaty itp. Podręcznik użytkownika Ge Aeg08 jest użytecznym źródłem informacji, które dostarcza szczegółowych instrukcji dotyczących instalacji, konfiguracji, użytkowania i utrzymania produktu. Zawiera także przydatne wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. Specyfikacja produktu i podręcznik użytkownika są ważnymi narzędziami, które pomagają ci w pełni korzystać z produktu Ge Aeg08.

Ostatnia aktualizacja: Specyfikacja produktu i podręcznik użytkownika Ge Aeg08

Specyfikacja

Zobacz pełną specyfikację

PrzyciskiZasilanie, Podawaj
Pamięć Flash RAM128 MBLEDZasilanie, Stan, BłądRAMTechnologiaBezpośredni druk termiczny
SzeregowySzeregowy RS232C (DB9 żeński)Interfejs USBUSB Ver. 2. 0 (Full Speed) (Typ B), Host USBInterfejs sieci przewodowejPrzewodowa sieć LAN 10/100BASE-TXWymiary248 x 436 x 274 mmWaga9, 2 kgLinuxLinuxMacintoshMac OS X 10. 13 x lub nowszy, Mac OS X 10. 14 x lub nowszy, Mac OS X 10. 15. x lub nowszy, Mac OS X 11 x or higherWindowsServer 2012R2, Sever 2016, Server 2019, Windows 8. 1, Windows 10, Windows 111-wymiarowe symbologie kodów kreskowychCode128UCC, Code128 zestawy A, B, C EAN128, Przeplatany 2 z 5, Przeplatany 2 z 5 z cyfrą kontrolną, Standardowy 2 z 5, Przemysłowy 2 z 5, Code39, Code39 z cyfrą kontrolną, Code93, EAN13, EAN8, UPCA, UPCE, EAN i UPC z 2 (5) cyfrowymrozszerzeniem, Codabar, Postnet, MSI, MSI z cyfrą kontrolną, PLESSEY, China post, ITF14, EAN14, Code11, TELEPEN, numer TELEPEN, PLANET, Code49, Deutsche Post Identcode, Deutsche Post Leitcode, LOGMARS2-wymiarowe symbologie kodów kreskowychCODABLOCK F, GS1 DataBar, GS1DataMatrix, Maxicode, AZTEC, PDF417, QR Code, Micro PDF417, TLC39Maksymalna szerokość etykiety120 mmMaksymalna szerokość drukowania107 mmWbudowane czcionki8 alfanumerycznych czcionek bitmapowych dla FBPL; Silnik czcionekMonotype Image® true type z jedną skalowalną czcionką CG Triumvirate Bold CondensedRozdzielczość (dpi)203Standardowa prędkość drukowania152 mm na sekundęObsługiwane poleceniaFBPL-EZD (EPL2, ZPL2, DPL)Maksymalna długość drukowania25400 mmSDK (zestaw do rozbudowy oprogramowania)TakGwarancja3 lata gwarancji

Co mówi specyfikacja? Jeżeli w trakcie problemów z produktem lub usługą, słyszysz takie zdanie, to całkiem dobrze. Specyfikacja powinna zawierać najważniejsze aspekty produktu lub usługi, napisane w sposób zrozumiały. Zrozumiały nie tylko dla osoby, która ją tworzyła, ale dla ludzi pracujących na pierwszej linii frontu. Specyfikacja jakościowa musi być dobrze napisana. Jak to zrobić? Zapraszam.

Specyfikacja jakościowa – aspekty techniczne

Zanim przejdziemy do samego pisania specyfikacji jakościowej, musimy zaplanować jak będzie zbudowana. Chodzi mi o ramę specyfikacji i jej filary. Nie możesz zacząć pisać specyfikacji od wymagań jakościowych.

Specyfikacja jakościowa musi mieć dobry układ, który zawiera standardowe elementy. Jakie to elementy?

 1. Zakres – określ zakres specyfikacji, jakich dotyczy produktów czy usług, jakiego procesu lub jakiej lokalizacji.
 2. Dokumenty powiązane – spisz wszystkie dokumenty powiązane ze specyfikacją np. inne specyfikacje lub standardowe normy ISO.
 3. Definicje – zbierz w tym punkcie wszystkie zwroty i terminy, które mogą być niezrozumiałe dla odbiorcy np. co to jest wada, a co to jest niezgodność itp.
 4. Wymagania jakościowe – określ wymagania dotyczące wyrobu lub usługi.

Specyfikacja jakościowa – nie twórz jej samotnie

Powyżej jest najważniejsze zdanie, jakiego nauczyłem się w trakcie tworzenia specyfikacji. Jeżeli nie chcesz tracić czasu na tłumaczenie, niepotrzebne dyskusje, wprowadzanie zmian, to nie twórz specyfikacji w pojedynkę!

Niestety często inżynier samotnie tworzy specyfikacje bazując na rysunku i wytycznych klienta lub zespołu konstruktorów. Po utworzeniu specyfikacji, zderzenie z rzeczywistością produkcyjną lub usługową jest zabójcze.

Dlatego ważnym aspektem jest zaproszenie do współpracy przy tworzeniu specyfikacji, kogoś, kto z tą specyfikacją będzie pracował. Pozwoli to już na etapie tworzenia skonfrontować niejasności. Warto zaprosić do tego typu spotkań również osobę odpowiedzialną za konstrukcję, jeżeli mowa o produkcie.

Zaoszczędzisz w ten sposób sporo czasu w przyszłości na tłumaczenia, nanoszenie poprawek i odmienne interpretacje.

Specyfikacja jakościowa – co powinna zawierać?

Specyfikacja jakościowa musi zawierać wymagania jakościowe oraz metody ich weryfikowania. Jasne wymagania jakościowe pomogą zespołowi produkcyjnemu w ich spełnieniu. Metody weryfikowania jakości pomogą zespołowi kontrolerów na sprawdzenie najważniejszych elementów produktu, w celu potwierdzenia zgodności z wymaganiami.

Bardzo ważnym aspektem jest określenie jasnych i zrozumiałych wymagań. Brak precyzji, spowoduje niekończące się dyskusję na temat interpretacji danego wymagania, a co za tym idzie zgodności lub niezgodności produktu.

Dlatego istotne jest napisanie specyfikacji tak, aby nie dawała możliwości nadinterpretacji wymagań w jednym lub drugim kierunku. Poniżej umieściłem 7 najważniejszych punktów, aby twoja specyfikacja jakościowa była klarowna.

Specyfikacja jakościowa – siedem najważniejszy elementów

Do osiągnięcia wysokiej jakości, potrzebujesz mieć jasno określone wymagania. Specyfikacja jakościowa musi zawierać wszystkie informacje potrzebne do wytworzenia wysokiej jakości produktu lub usługi dla klienta. Jeśli wymagania nie są poprawne lub niejasne, przełoży się to na produkt lub usługę, a na końcu na klienta.

Dobre specyfikacja jakościowa uwzględnia 7 elementów:

 1. Wymagany wynik musi być jasno zdefiniowany. Jeżeli wymagamy np. powłoki malarskiej o grubości 0, 2 mm +-0, 01mm, to musi być jasno określone. Używaj standardowych jednostek oraz miar. Określ również w jakich obszarach obowiązuje dane wymaganie.
 2. Określ jasno i klarownie nieakceptowalne wady na produkcie. Nazwij je dokładnie oraz określ ich wielkość oraz umiejscowienie. Używaj standardowych wymiarów oraz nazw. Jeżeli nazwa wady nie jest jednoznaczna, opisz jej definicję w punkcie definicji.
 3. Jeżeli tylko możesz to przedstaw w specyfikacji wady akceptowalne i nieakceptowalne również za pomocą zdjęć lub rysunków. Obraz mówi dużo więcej niż tysiąc słów.
 4. Określ wszystkie wymagania produktu lub usługi określone przez klienta czy konstruktora. Nie oceniaj, które wymagania jest ważniejsze, a które mniej ważne. To nie jest Twoja rola. Wymaganie, które wydaje Ci się nieistotne, może być kluczowe np. w momencie montażu produktu u klienta, a Ty nie znasz procesów u klienta.
 5. Nie dodawaj dodatkowych wymagań, które Tobie mogą wydawać się rozsądne. Jeżeli uważasz, że coś może poprawić jakość produktu, to skonsultuj to najpierw z klientem lub konstruktorem. Może i masz rację, ale dodatkowe wymagania, tak bardzo podniesie koszty produktu lub kontroli (patrz koszty jakości), że nikt za tak drogi produkt nie będzie chciał płacić…
 6. Używaj języka nie dającego pola manewru w interpretacji. Skup się na wyrażeniach „musi”, „nie może”, „jest niedozwolone”, „jest nieakceptowalne” nie pozwalaj sobie na określenia „powinno”, „rekomendowane” itd.
 7. Używaj języka prostego i zrozumiałego dla każdego. Specyfikacja to nie miejsce, do dawania upustu swojej specjalistycznej wiedzy. Musisz pisać tą specyfikację, tak, aby „osoba z ulicy” potrafiła z nią pracować.

Specyfikacja jakościowa – napisana i co dalej?

Kiedy specyfikacja jakościowa jest napisana według powyższych zasad, jest skonsultowana z działem wykonawczym i określającym wymagania, to następuje faza wdrożenia.

Musisz przeszkolić ze specyfikacji wszystkie zaangażowane osoby oraz zapytać, czy wszystko jest zrozumiałe. Ważnym elementem, jest zweryfikowanie po 2-3 tygodniach jak pracownicy interpretują specyfikację i czy nadal dobrze ją rozumieją.

Pomimo najlepszych praktyk w tworzeniu specyfikacji, ograniczenia pola do interpretacji, zawsze znajdzie się ktoś, kto zrozumie dane wymaganie inaczej. Wynika to z wiedzy, doświadczenia, przekonań, a czasem nawet rutyny.

Weryfikację najlepiej przeprowadzić w formie audytu jakościowe, w miejscu wykonywania produktu lub usługi. Zasada Gemba pozwoli ci zweryfikować wszystko na „żywym organizmie”.

Specyfikacja jakościowa – infografika

Postanowiłem stworzyć dla Was infografikę. Wydrukujcie ją i trzymajcie pod ręką jako ściągę, gdy przyjdzie Wam tworzyć specyfikację.

Więcej infografik znajdziecie na stronie: INFOGRAFIKI

Podsumowanie

Specyfikacja jakościowa to często jedyny sposób komunikacji pomiędzy klientem, konstruktorem a działem realizującym produkt czy usługę. Dobrze opracowana dokumentacja, pozwoli uniknąć szeregu błędów w późniejszym etapie.

Jeżeli spodobał Ci się ten tekst, podziel się z nim na Facebook lub Linkedin. Jeżeli chcesz zadać pytanie, lub podziękować za wpis, zrób to poniżej w sekcji komentarzy.

Photo by Dominik VO on Unsplash

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeżeli tak, to zarejestruj się poniżej, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tego bloga. Informacje z pierwsze ręki na Twojej skrzynce mailowej!

Specyfikacja

Zobacz pełną specyfikację

Typ drukarkiKolor
FunkcjeDrukowanie, Kopiowanie i skanowanie, FaksowanieWyświetlaczKolorowy ekran dotykowyRozmiar wyświetlacza17. 6cmKlasyfikacja laseraProdukt zawierający laser klasy 1Maksymalny rozmiar papieruA4PamięćWbudowana pamięć 2GB; Zewnętrzne urządzenie pamięcimasowej 8GB;TechnologiaLaserowa
PołączenieSieć przewodowa, Lokalny interfejsHi-Speed USB 2. 0, USB 2. 0 Host (Przód | Tył)NFCObsługiwane standardy NFC: (ISO14443 Typ A) MIFARE Standard/Plus/ Ultralight Ultralight C/ DESfire my-d move, Tag-it (ISO15693 Typ B)Interfejs sieci przewodowejGigE (10Base-T/100Base-TX/1000Base-T)Interfejs sieci bezprzewodowejdostępne jako opcjaObsługiwaneAirPrint, Mopria, Brother Print Service Plugin, Brother Apps, Web ConnectKopiowanie 2-stronneTakRozdzielczośćDo 600 x 600dpiSzybkośćDo 40 kopii na minutęWspółczynnik powiększenia/zmniejszeniaUrządzenie zmniejsza lub powiększarozmiar dokumentu w zakresie od 25%do 400% co 1%N na 1Z opakowaniem kartonowym580 x 663, 7 x 734mm43, 1 kgBez kartonu503 x 541 x 586mmWaga36, 9 kgFaks-modem33. 6 kb/sFaks internetowyPC FaxWarunki pracy: wilgotność20 - 80%Warunki pracy: temperatura10°C - 32°CWarunki przechowywania: wilgotność10 - 90%Warunki przechowywania: temperatura0°C - 40°CMoc dźwiękuPodczas drukowania 55 dBA; W trybie gotowości 17, 2 dBA; W trybie cichej pracy 52 dBA;Poziom hałasuPodczas drukowania 6, 79 BA; W trybie gotowości 3, 06 BA; W trybie cichej pracy 6, 37 BA; W trybie głębokiego uśpienia 3, 06 BA;Zużycie energiiPodczas drukowania 770 W (430W w trybie cichej pracy); Podczas kopiowania 730 W(420W w trybie cichej pracy); W trybie gotowości 85 W; W trybie uśpienia 16, 8 W; W trybie głębokiego uśpienia 1, 1 W; Urządzenie wyłączone 0, 04 W;Typowe zużycie energii0, 687 kWh / tydzieńZawartośćUrządzenie, Kasety z tonerem, Bęben, Pas transmisyjny, Pojemnikna zużyty toner, Przewódzasilający, Podręcznik szybkiejkonfiguracji, Karta gwarancyjna(Kabel interfejsu dokomputera NIE znajduje sięw zestawie)Typy i gramaturyPodajnik standardowy (Podajnik 1): Letter, Legal, Executive, A4, A5, A5 (Długa krawędź), A6, B5 (ISO), Mexico Legal, India Legal, Folio, 16K (195x270mm); Podajnik uniwersalny: Szerokość: 76, 2 - 215, 9 mm; Długość: 127 - 355, 6 mm; Koperty; C5, Com 10, DL, Monarch; Podajniki opcjonalne (2 - 5): Letter, Legal Executive, A4, A5, Mexico Legal, India Legal Folio, 16K (195x270 mm);RozmiaryPodajnik uniwersalny: 60 - 230 g/m2; Automatyczny podajnik dokumentów (ADF): 45 - 120 g/m2; Podajniki opcjonalne (2 - 5): 60 - 105g /m2;Dołączone oprogramowanie - MacBrother iPrint&Scan, Utilities, Easy SetupDołączone oprogramowanie - WindowsBrother iPrint&Scan, Utilities, Easy Setup, PaperPort SE 14, BRAdmin Professional, Mass Deployment Tool, Status MonitorWejście papieruPodajnik standardowy (Podajnik 1): 520 arkuszy; Podajnik uniwersalny: 100 arkuszy, 15 kopert; Automatyczny podajnik dokumentów (ADF): 100 arkuszy;Wyjście papieru250 arkuszy (stroną zadrukowaną do dołu); 1 arkusz stroną zadrukowaną do góry (prosta ścieżka);2400dpi (2400 x 600dpi), 600 x 600dpiSzybkość kolorowego drukowania 2-stronnego A440 strony na minutęSzybkość standardowego drukowania kolorowego A4Automatyczne drukowanie 2-stronneEmulacjePCL5e, PCL5c, PCL6 (PCL XL Class3. 0), BR-Script3, PDF v. 1. 7, XPS v. 0;Czas wykonania pierwszego wydrukuMniej niż 10 sekundySkanowanie 2-stronneSkanowanie dwustronneDo 600 x 600dpi (punktów na cal); Skanuj doSkanowanie do USB, Wiadomości E-mail, OCR, Obrazu i Pliku, Skanowanie do folderu sieciowego (SMB), FTP, SFTP, serwera E mail, platformy SharePoint (lokalnie);Do 100 ipm (obrazów na minutę)Typ skaneraPodwójny CISAkcesoriaLT-330CL, LT-340CL, TT-4000, TC-4100, NC-9000w, FH-3000, CH-1000Toner o dużej wydajnościTN821XL: 1 x 12 000 stron (BK); 3 x 9 000 stron (CMY);Standardowy toner1 x 12 000 stron (BK); 3 x 9 000 stron (CMY);Toner o bardzo dużej wydajnościTN821XXL: 1 x 15 000 stron (BK); 3 x 12 000 stron (CMY);Materiały eksploatacyjne TN821XL, TN821XXL, DR821CL, BU800CL, WT-800CLGwarancja3-lata gwarancji (po rejestracji na stronie www. brother. pl)

Specyfikacja produktu i podręcznik użytkownika Ge Aeg08

Bezpośredni link do pobrania Specyfikacja produktu i podręcznik użytkownika Ge Aeg08

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Specyfikacja produktu i podręcznik użytkownika Ge Aeg08