Szybkie uruchomienie Epson Lq 1010

Epson LQ 1010 to szybki i wytrzymały drukarka, która sprawdzi się w wielu różnych scenariuszach. Jego szybkie uruchomienie sprawia, że jest to idealne rozwiązanie do drukowania na bieżąco lub długotrwałego użytkowania. Drukarka oferuje wysoką jakość wydruków przy niskich kosztach eksploatacji i minimalnym zużyciu energii. Co więcej, można ją łatwo skonfigurować za pomocą interfejsu użytkownika z ekranem dotykowym i intuicyjnym oprogramowaniem. Epson LQ 1010 jest więc doskonałym wyborem dla pracowników biurowych, którzy potrzebują szybkiego uruchomienia i wytrzymałości.

Ostatnia aktualizacja: Szybkie uruchomienie Epson Lq 1010

W tej sekcji opisano sposób konfiguracji zabezpieczeń sieci bezprzewodowej i podłączenia do punktu dostępowego za pomocą przycisków na drukarce. Jeśli drukarka posiada panel LCD, wprowadź ustawienia za pomocą panelu LCD. Szczegółowe informacje na ten temat zawiera rozdział Podłączanie drukarki do sieci.

Drukarka obsługuje następujące metody wprowadzania ustawień bezprzewodowych.

Automatyczna konfiguracja za pomocą Wi-Fi Protected Setup (WPS)
Jeśli punkt dostępowy obsługuje standard Wi-Fi Protected Setup (WPS), ustawienia bezprzewodowe mogą być wprowadzone automatycznie.

Automatyczna konfiguracja za pomocą SecureEasySetup (SES)
Jeśli punkt dostępowy obsługuje standard Secure Easy Setup (SES), ustawienia zabezpieczeń mogą być wprowadzone automatycznie.

Uwaga:

Nie wyłączaj zasilania lub nie odłączaj drukarki podczas wprowadzania ustawień za pomocą przycisków na panelu sterowania. Może to spowodować awarię.

Jeśli drukarka jest podłączona przed kabel sieci LAN, nie można używać drukarki w bezprzewodowej sieci LAN.

Automatyczna konfiguracja sieci bezprzewodowej poprzez WPS

Jeśli punkt dostępowy obsługuje standard Wi-Fi Protected Setup (WPS), ustawienia bezprzewodowe mogą być wprowadzone automatycznie.

Procedura konfiguracji dla trybu Przycisk (PBC)

Sprawdź, czy punkt dostępowy jest włączony i czy komunikacja jest możliwa.

Jeśli kabel sieci LAN jest podłączony do drukarki, odłącz go z drukarki.

Jeśli kabel sieci LAN zostanie odłączony, lampka stanu sieci (pomarańczowa) i lampka stanu sieci (zielona) migają na przemian. Nie przechodź do następnego punktu do momentu aż lampka stanu sieci (pomarańczowa) się włączy lub zarówno lampka stanu sieci (pomarańczowa) jak i lampka stanu sieci (zielona) wyłączą się.

Naciśnij i przytrzymaj przycisk WPS punktu dostępowego (lub odpowiedni przycisk), aby ustawić WPS.

Aby uzyskać informacje na temat lokalizacji przycisku WPS, patrz Przewodnik użytkownika punktu dostępowego (routera bezprzewodowego). Należy zwrócić uwagę, że w niektórych przypadkach będzie to ustawienie oprogramowania w routerze, a nie przycisk na obudowie. com/onlineguides/pl/sx600series/html_z/files/step_4. gif"/>

Przytrzymaj przycisk WiFi przez trzy sekundy. Lampka stanu sieci (pomarańczowa) i lampka stanu sieci (zielona) migają na przemian. com/onlineguides/pl/sx600series/html_z/files/step_5. gif"/>

Jeśli połączenie sieciowe zostanie pomyślnie nawiązane, lampka stanu sieci (pomarańczowa) i lampka stanu sieci (zielona) migają w tym samym czasie. Lampka stanu sieci (zielona) wyłączy się po pięciu minutach.

Jeśli nawiązanie połączenia sieciowego nie powiedzie się, jedynie lampka stanu sieci (zielona) miga. Naciśnij przycisk WiFi aby usunąć błędy, następnie powtórz procedurę od kroku 2.

Konfiguracja trybu Kod PIN

Metoda rejestracji kodu PIN różni się w zależności od punktu dostępowego (routera bezprzewodowego). Patrz Przewodnik użytkownika punktu dostępowego (routera bezprzewodowego).

Włóż zwykły papier do podajnika arkuszy.

Naciśnij przycisk , aby wydrukować arkusz stanu, a następnie potwierdź kod PIN na arkuszu stanu.

Trzymając przycisk WiFi, naciśnij przez 3 sekundy. Lampka stanu sieci (pomarańczowa) i lampka stanu sieci (zielona) migają w tym samym czasie. com/onlineguides/pl/sx600series/html_z/files/step_6. gif"/>

Zarejestruj kod PIN znajdujący się na arkuszu stanu w punkcie dostępowym w ciągu dwóch minut. com/onlineguides/pl/sx600series/html_z/files/step_7. gif"/>

Jeśli nawiązanie połączenia sieciowego nie powiedzie się, jedynie lampka stanu sieci (zielona) miga. Naciśnij przycisk WiFi aby usunąć błędy, następnie powtórz procedurę od kroku 3.

Automatyczna konfiguracja sieci bezprzewodowej poprzez SES

Jeśli punkt dostępowy obsługuje funkcję Secure Easy Setup (SES) lub tryb przycisku Wi-Fi Protected Setup (WPS (PBC)), zabezpieczenia mogą być wprowadzone automatycznie.

Dla ustawień SES i WPS (PBC) wykonaj następującą procedurę. Oba ustawienia są automatycznie wykonywane przez drukarkę.

Naciśnij i przytrzymaj przycisk SES punktu dostępowego (lub odpowiedni przycisk) aż zapali się lampka SES.

W zależności od punktu dostępowego (routera bezprzewodowego), dedykowany przycisk funkcji SES może nie być dostępny. Aby uzyskać informacje na temat lokalizacji przycisku SES, patrz Przewodnik użytkownika punktu dostępowego (routera bezprzewodowego).

Epson EcoTank L3251 - konfiguracja i oprogramowanie

Zanim zaczniemy wstępną konfigurację drukarki, musimy zdecydować się na jeden z trzech sposobów połączenia z drukarką. Z racji braku kabla USB w zestawie, raczej nie jest to domyślna opcja przewidziana przez producenta, który zdaje się sugerować wykorzystanie połączenia bezprzewodowego. Tu zaś możemy zdecydować się na łączność z naszą siecią Wi-Fi z wykorzystaniem pasma 2, 4 GHz (takowe musi być więc aktywne w naszej sieci) lub też skorzystanie z usług Wi-Fi Direct, dzięki czemu to EcoTank L3251 stanie się swoistym routerem, z którym będziemy bezpośrednio łączyć nasze urządzenia. Ja zdecydowałem się na tę pierwszą opcją i proces okazał się być bezproblemowy i szybki, ponieważ drukarka wspiera WPS. Następnie wystarczy już tylko zainstalować stosowne oprogramowanie na naszym komputerze (Windows lub macOS) i/lub smartfonie (ewentualnie innym urządzeniu mobilnym z systemem Android lub iOS).

Oprogramowanie

Zacznijmy od sterownika drukarki, którego opcje podzielono na trzy zakładki. Pierwsza o nazwie „Główna” to podstawowe ustawienia drukowania, począwszy od rozmiaru papieru (ten możemy nawet samodzielnie zdefiniować), przez orientację, typ papieru, jakość czy kolor, po liczbę kopii i druk dwustronny. Z ciekawostek warto wspomnieć o cichym trybie pracy, jaki możemy tu aktywować (przyda się np. jeśli drukujemy w nocy, w pokoju gdzie ktoś śpi czy podczas słuchania muzyki) lub możliwości włączenia podglądu wydruku. W przypadku zdjęć w popularnym formacie 10 × 15 cm przydatna jest możliwość ich druku bez obramowania. Druga z zakładek nazywa się „Więcej opcji” i oferuje wybór rozmiaru papieru wyjściowego, korektę kolorów czy możliwość dodania znaku wodnego, a także obrót o 180 stopni, drukowanie dwukierunkowe (włączone domyślnie) oraz obraz lustrzany. Ostatnia zakładka „Konserwacja” to z kolei funkcje związane z testowaniem, czyszczeniem i wyrównywaniem głowic. Znajdziemy tu ponadto uproszczony organizer zadań, preferencje monitorowania i skrót do EPSON Status Monitor 3, kolekcję drukowania, informacje o produkcie oraz ustawienia zaawansowane, gdzie możemy dokonać przesunięć pola wydruku i wielu innych opcji, które zwykły śmiertelnik zapewne całkowicie pominie. Całość wieńczy zaś możliwości aktualizacji oprogramowania.

Epson Smart Panel 

Na uwagę zasługuje również aplikacja mobilna do zdalnego zarządzania drukarką, która pozwala na korzystanie ze wszystkich funkcji urządzenia z poziomu smartfona. Wystarczy pobrać ją bezpłatnie ze sklepu Google Play czy App Store, a następnie dodać używany model drukarki (kilka kroków, przez które prowadzeni jesteśmy za rękę), aby uzyskać dostęp do przejrzystego i intuicyjnego narzędzia. Opcje dostępne z apki podzielone zostały na trzy kategorie oznaczone różnymi kolorami, a najważniejsze znajdziemy w sekcji niebieskiej i są to: 

 • Drukowanie fotografii - pozwala na szybki wybór i drukowanie zdjęć prosto ze smartfona, 
 • Wydrukuj dokumenty - jak wyżej, tylko z dokumentami,
 • Skanuj - zdalne sterowanie skanerem z możliwością ustawienia rozmiaru papieru, typu obrazy, rozdzielczości czy formatu,
 • Przechwytywanie dokumentu - skanowanie dokumentu za pomocą aplikacji aparatu,
 • Kopiuj - skanowanie i drukowanie dokumentu z możliwością ustawienia koloru, rozmiaru, źródła papieru, rozmiaru papieru, jakości druku itd. 
 • Wstępne ustawienia kopiowania - opcja przygotowania własnych ustawień kopiowania, z których szybko będziemy korzystać w przyszłości,
 • Dostęp do zdjęć - szybki dostęp do dokumentów z Google Classroom.

Co prawda producent mógł pokusić się o większe ujednolicenie nazw funkcji, bo czasem mamy "kopiuj", a innym razem "przechwytywanie", a także schowanie części opcji w innych, bo  „Wstępne ustawienia kopiowania” ewidentnie powinny być tylko jedną z możliwości w ramach Kopiuj, a nie osobną kartą, ale w gruncie rzeczy korzystanie z tej sekcji Epson Smart Panel jest bardzo wygodne. Poza kategorią niebieską mamy też karty czerwone, gdzie znajdziemy Czyszczenie głowicy drukującej, Podręczniki wideo oraz Rozwiązywanie problemów, z czego dwie ostatnie odsyłają nas odpowiednio na YouTube oraz stronę producenta. Na koniec jeszcze sekcja zielona, czyli Creative Print (osobna aplikacja, którą należy pobrać, ale o tym za chwilę), Zabawa z drukowaniem (odsyła do przewodnika na stronie firmy) oraz Połączenie gościa (kod QR do zeskanowania przez osobę, której chcemy udostępnić drukarkę). Czy sekcja zielona i czerwona powinny znaleźć się właśnie w tym miejscu? Moim zdaniem nie, bo wprowadzają nieco zamieszania, ale na szczęście Epson to przewidział i mamy możliwość wyboru kart, które będą się nam wyświetlały w aplikacji, a także ustawienia ich kolejności, więc każdy dopasuje apkę do swoich potrzeb. Czy warto? " height="569" src="https://ithardware. pl/admin/ckeditor/filemanager/userfiles/DanielGorecki/2021/Testy/Epson/epson_aplikacja. jpg? time=1638270185264" width="1024"/>

Na koniec dodam jeszcze tylko, że na samej górze aplikacji znajdziemy ikonę drukarki, po kliknięciu której zyskujemy dostęp do panelu, gdzie sprawdzimy gotowość urządzenia, poziom tuszu w każdym ze zbiorników, przetestujemy i wyczyścimy dysze, zaktualizujemy oprogramowanie sprzętowe, zarejestrujemy produkt czy szybko kupimy potrzebny tusz (odsyła do strony sklepu Epson). Co więcej, drukarka wspiera funkcję Epson Connect, czyli łatwe drukowanie z telefonu, tabletu czy chmury z dowolnego miejsca - domu, biura czy podróży (więcej na ten temat na stronie producenta). 

Epson Creative Print

Jak już wspomniałem przy opisie kart Epson Smart Panel, jedną z dostępnych opcji jest aplikacja Epson Creative Print, czyli zestaw szablonów i narzędzi pozwalających przygotować kolaże zdjęć oraz niestandardowe dokumenty czy ozdoby, co może przypaść do gustu części użytkowników, szczególnie w przedświątecznym okresie (to także świetna opcja na kreatywne zajęcie dzieci w domu). Sama aplikacja zawiera więcej opcji, jak drukowanie na płytach, drukowanie okładek płyt, kolorowanek, kart okolicznościowych i inne, ale dla recenzowanego modelu Epson EcoTank L3251 dostępne są tylko dwie pierwsze, tj. kolaże i papier projektowy. W pierwszym przypadku wybieramy najpierw układ kolażu (liczba i wielkość zdjęć), a następnie fotografie i gotowe - możemy zapisać albo od razu drukować projekt. Jeśli zaś chodzi o papier projektowy, to możemy nadrukować na papier wzory dostępne z aplikacji (rosnący zbiór), by później wykonać z nich karnety okolicznościowe, ozdoby do domu i wiele innych rzeczy - na stronie Epson znajdziemy zaś poradniki i gotowe szablony do wykorzystania. 

Chociaż aplikacje mobilne to zdecydowanie przyszłość obsługi urządzeń domowych, wystarczy spojrzeć na coraz popularniejszy trend również przy routerach czy systemach Mesh, to Epson umożliwia oczywiście także obsługę drukarki w klasyczny sposób, tj. z poziomu PC. Tu do dyspozycji mamy narzędzie Epson Photo+ do modyfikacji i drukowania zdjęć, gdzie znajdziemy funkcje obecne też w aplikacji mobilnej, tj. klasyczne zdjęcia, kolaże, pudełka na płyty, papier do projektowania itp., a także Epson Scan 2 do zarządzania skanowaniem. Generalnie więc pod względem aplikacji towarzyszących drukarce L3251 wypada bardzo dobrze i naprawdę nie ma do czego przyczepić. 

 • Spodobało Ci się? Podziel się ze znajomymi!
 • Udostępnij
 • Tweetnij
 • Skomentuj
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 1
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 2
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 3

  FCC COMPLIANCE STATEMENT FOR AMERICAN USERS This equipment has been tested and found to comply with the limits for a Class B digital device, pursuant to Part 15 of the FCC Rules. These limits are designed to provide reasonable protection against harmful interference in a residential installation. This equipment generates, uses, and can radiate radio frequency energy and, if not installed and used in accordance with the instructions, may cause harmful interference to radio communications. However

  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 4
  IMPORTANT SAFETY INSTRUCTIONS 1. Read all of these instructions and save them for later reference. Follow all warnings and instructions marked on the product. 2. 3. Unplug this product from the wall outlet before cleaning. Do not use liquid cleaners or aerosol cleaners. Use a damp cloth for cleaning. 4. Do not use this product near water. 5. Do not place this product on an unstable cart, stand, or table. The product may fall, causing serious damage to the product. Slots and openings in the cabin
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 5
  If an extension cord is used with this product, make sure that the total of the ampere ratings on the products plugged into the extension cord do not exceed the extension cord ampere rating. Also, make sure that the total of all products plugged into the wall outlet does not exceed 15 amperes. 11. Never push objects of any kind into this product through cabinet slots as they may touch dangerous voltage points or short out parts that could result in a risk of fire or electric shock. Never spill l
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 6
  Contents 1 Introduction 1 Features.......................................... 2 Options and Supplies.............................. About This Manual................................ 4 Application Notes 5................................. 6 Where to Get Help................................. Chapter 1 Setting Up the Printer 1-2 1-2 Unpacking the Printer.............................. Choosing a Place for the Printer..................... 1-5 Assembling the Printer........................
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 7
  3-19................................ Selecting Typestyles............... 3-22 Selecting an International Character Set......................... 3-24 Choosing a Character Table......................... 3-26 Using the Data Dump Mode 4-1 Chapter 4 Software and Graphics............................ 4-2 Enhancing Your Printing 4-9 Graphics..................................................................... 4-20 User-defined Characters 5-1 Chapter 5 Using the Printer Options............
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 8
  Chapter 9 Command Summary 9-1 Using the Command Summary...................... 9-2 Commands in Numerical Order...................... 9-5 9-8 Commands Arranged by Topic...................... A-1 Appendix Proportional Width Table........................... A-2 Character Tables.................................. A-6 Glossary Index vii
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 9
  Introduction The Epson® LQ-1010 is an advanced 24-pin dot matrix printer combining compact design and high performance with a wide range of features. Features In addition to the high-quality printing and ease of operation you have come to expect from Epson printers, the LQ-1010 offers the following features: Easy paper handling, featuring automatic single-sheet loading. ® Compatibility with the Epson ESC/P commands used by the LQ-500, LQ-510, LQ-800, LQ-850, LQ-1000, LQ-1050, LQ-1500, LQ-2500,
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 10
  Introduction l Fourteen international character sets, a legal symbol set, an italic character table, and the Epson Extended Graphics character table. l The ability to handle a wide range of paper types, including envelopes, labels, and wide carriage computer paper. Options and Supplies A variety of printer options is available for use with your LQ-1010 printer. For detailed information on installing and using these options, see Chapter 5. To locate or purchase accessories or supplies, contact yo
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 11
  l Pull Tractor Unit This option improves the performance of continuous paper handling. It is especially useful with continuous multi-part forms. l Multi-Font Module The optional Multi-Font module adds to the number of fonts available in the Letter Quality mode. l Film Ribbon Cartridge The optional film ribbon cartridge provides you with even higher quality printing than the standard fabric ribbon. Introduction 3 (#7770) (#7407-A) (C800141) Introduction
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 12
  Introduction l Interface Boards Optional interface boards are available to supplement the printer’s built-in parallel interface. Guidelines for choosing the right interface and instructions on installing the boards are given in Chapter 5. About This Manual This user’s manual provides fully illustrated, step-by-step instructions on setting up and operating your Epson LQ-1010 printer, Finding your way around • Chapter 1 contains information on unpacking, setting up, testing, and connecting the pri
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 13
  Introduction l Chapter 4 shows you how to get the most from your printer. It includes advice on the use of software commands, graphics, and creating your own user-defined characters. See Chapter 9 for a useful summary of printer commands. l If the printer does not operate properly or the printed results are not what you expect, see Chapter 7 for troubleshooting instructions. l Other chapters and the appendix contain information on printer options, general maintenance, and specifications. You wil
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 14
  Where to Get Help Customer support and service for Epson products are provided by a network of authorized Epson dealers and Customer Care Centers throughout the United States. Epson America provides product information and support to its dealers and Customer Care Centers. Therefore, we ask that you contact the business where you purchased your Epson product to request assistance. If the people there do not have the answer to your question, they can obtain it through our dealer support program. E
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 15
  Chapter 1 Setting Up the Printer................................ 1-2 Unpacking the Printer................................. Checking the Parts 1-2.................... 1-3 Removing the Protective Materials Choosing a Place for the Printer........................ 1-5................................. 1-7 Assembling the Printer........................... 1-7 Installing the Platen Knob....................... 1-8 Installing the Ribbon Cartridge Attaching the Paper G
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 16
  Unpacking the Printer Checking the Parts When you unpack the printer, make sure that you have all the parts shown below and that none have been damaged. 1-2 Setting Up the Printer
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 17
  Unpacking the Printer Removing the Protective Materials The printer is protected during shipping by a locking clip. You must remove this clip before turning on the printer. WARNING: Be sure you have removed the locking clip before tuning on your printer. Turning on the printer while the clip is attached may seriously damage the mechanism. Follow these steps to remove the locking clip. 1. Remove the printer cover. Setting Up the Printer 1-3
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 18
  Unpacking the Printer Remove the paper tension unit as shown below. Remove the locking clip. Note: Store the clip with the other packing material in case you ever need to transport your printer. 1-4 Setting up the Printer
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 19
  Choosing a Place for the Printer There are several important things to consider when selecting a place to set up your printer. Keep the following in mind: Place the printer on a flat, hard, stable surface. A soft surface, such as a padded counter or carpeted area, will block the ventilation slots and may cause overheating. Place the printer close enough to the computer for the printer cable to reach. Leave adequate room around the printer to allow for easy printer operation and maintenance, and
  Streszczenie treści zawartej na stronie nr. 20
  Choosing a Place for the Printer The illustration below shows a good printer location. Note: Before using a printer stand, read these requirements and suggestions. l The stand should be able to support at least twice the weight of the printer, or approximately 36 pounds kilograms). l Never use a stand that supports the printer at an angle of more than 15 degrees from horizontal. l With a cut sheet feeder, your printer must be kept level. l If your paper supply is positioned below the printer sta

Szybkie uruchomienie Epson Lq 1010

Bezpośredni link do pobrania Szybkie uruchomienie Epson Lq 1010

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Szybkie uruchomienie Epson Lq 1010