Ge Aer05lx to wysokiej jakości, energooszczędny system klimatyzacji ściennej zaprojektowany z myślą o zapewnianiu komfortu i wygody w Twoim domu. System ten wyposażony jest w wyjątkowy system filtrowania powietrza, który usuwa zanieczyszczenia i alergeny, dzięki czemu możesz cieszyć się świeżym, zdrowym powietrzem w swoim otoczeniu. System ten jest łatwy w instalacji i może być łatwo obsługiwany przy użyciu zdalnego sterowania, dzięki czemu możesz w prosty sposób kontrolować temperaturę i jakość powietrza w swoim domu. Pielęgnacja systemu Ge Aer05lx jest prosta i wymaga jedynie regularnego czyszczenia filtrów i okresowego sprawdzania sprzętu, aby upewnić się, że wszystkie jego elementy działają prawidłowo. System ten może być stosowany w domach jednorodzinnych, biurach i innych budynkach, oferując wydajność i komfort przy niewielkim obciążeniu energetycznym.
Ostatnia aktualizacja: Zastosowanie i pielęgnacja Ge Aer05lx
Gliceryna to popularny składnik wielu kosmetyków. Głównie dlatego, że nadaje im odpowiedniej konsystencji oraz trwałości. Dogłębnie nawilża oraz regeneruje skórę, dlatego też znajdziemy ją najczęściej w różnych kremach oraz preparatach do włosów. Sprawdź, jakie jeszcze właściwości ma gliceryna oraz poznaj jej zastosowanie.
Gliceryna kosmetyczna, co musisz o niej wiedzieć?
Gliceryna kosmetyczna zamiennie nazywana glicerolem to trójwodorotlenowy alkohol, który powstaje jako uboczny produkt przy produkcji mydła. Gliceryna ma postać gęstej, bezwonnej oraz bezbarwnej cieczy, której smak jest lekko słodki. Doskonale rozpuszcza się w wodzie oraz alkoholu. Zależnie od sposobu pozyskiwania, rozróżniamy glicerynę naturalną i syntetyczną.
Glicerynę naturalną, inaczej nazywaną gliceryną roślinną, pozyskuje się przez zmydlenie tłuszczu roślinnego (np. kokosowy, palmowy). Syntetyczną zaś pozyskuje się z propylenu, gazowego węglowodanu wytwarzanego z benzyny. Gliceryna w czystej postaci doskonale nadaje się jako składnik masek, odżywek czy innych preparatów do włosów. Jakie jeszcze może mieć zastosowanie?
Gliceryna zastosowanie i właściwości
Gliceryna kosmetyczna wykazuje właściwości pielęgnacyjne oraz lecznicze. Swoje zastosowanie odnajduje także w medycynie, jako płynny lek np. w postaci kropli do oczu lub dodatek do czopków doodbytniczych. Leki glicerynowe w swoim składzie posiadają zwykle glicerol – roztwór 86% oraz inne substancje pomocnicze.
Co ciekawe, gliceryna to substancja która naturalnie występuje w naszym organizmie. Produkowana jest głównie przez wątrobę oraz nerki. Gliceryna farmakologiczna po spożyciu jest doskonałym środkiem przeczyszczającym. Jednym słowem zarówno jej wypicie, jak i aplikacja czopków glicerynowych przynosi ten same efekt. Czopki zaczynają działać po około godzinie od aplikacji. Po rozpuszczeniu się w odbycie ułatwiają drogę treści kałowej, przez co są dobrym lekarstwem wspomagającym wypróżnianie. To w pełni bezpieczny lek, który można stosować przy zaparciach u osób starszych, dzieci od 3 roku życia, a nawet u ciężarnych kobiet.
Gliceryna w innych kosmetykach
Gliceryna farmakologiczna jak już wspomnieliśmy, jest często składnikiem kropli do oczu. Stosowane w celu złagodzenia objawów syndromu suchego oka, nawilża, łagodzi suchość i pieczenie. Stosowana miejscowo 1-2 krople do każdego oka, przynosi natychmiastową ulgę.
Gliceryna kosmetyczna stosowana zewnętrznie, wpływa regenerująco na naskórek oraz doskonale go natłuszcza. Jej właściwości higroskopijne pozwalają również zachować odpowiednie nawilżenie skóry. Dzięki temu nadaję się idealnie przy nadmiernym rogowaceniu oraz pękaniu naskórka. Łagodzi podrażnienia skóry i przyspiesza jej regenerację.
Gliceryna kosmetyczna to stosunkowo tani i niezwykle popularny składnik wielu wyrobów kosmetycznych. Wszystko z uwagi na fakt, że doskonale pochłania wodę, nie rozpuszcza się w tłuszczach, ale jest jednocześnie wspaniałym ich rozpuszczalnikiem. Te właściwości sprawiają, że jest to idealny składnik do produkcji kremów czy pomadek.
W kosmetykach, gdzie składnikiem jest alkohol etylowy, gliceryna zastosowanie swe również znajduje, ponieważ doskonale łagodzi wysuszające działanie alkoholu. Sama z siebie wpływa pozytywnie na konsystencję kosmetyków, zapobiega ich wysychaniu czy krystalizacji składników. Wykazuje również właściwości homogenizacyjne, czyli dokładnie łączy składniki tłuste z wodnymi. Ma wpływ na lepszą konserwację preparatów kosmetycznych, między innymi dlatego, że skutecznie obniża aktywność wody, która byłaby idealną pożywką dla drobnoustrojów.
Drobne składniki gliceryny łatwo przenikają w głąb warstwy rogowej naskórka, co ułatwia transport innych, odżywczych substancji w dalsze warstwy skóry.
Kiedy gliceryna może być szkodliwa?
Z reguły jest to produkt nieszkodliwy i rzadko wywołuje alergię. Warto jednak pamiętać, że osoby uczulone na glicerol nie powinny stosować gliceryny zarówno doustnie, jak i zewnętrznie. Niebezpieczne jest również wdychanie oparów podgrzewanej gliceryny. Wywołuje bowiem kaszel, kichanie oraz skrócenie oddechu. Gliceryna farmakologiczna spożywana nadmiernie zaburza jasność umysłu oraz obniża koncentrację. Przy długotrwałym zażywaniu dużych ilości może wywołać zaburzenia pracy serca. Nie poleca się również spożywania gliceryny diabetykom, gdyż wpływa na wahania poziomu cukru we krwi.
Gliceryna kosmetyczna stosowana w innych produktach
Kremy nawilżające
Z uwagi na fakt, że gliceryna kosmetyczna doskonale gromadzi i wiąże wodę w naskórku, gliceryna kosmetyczna często stosowana jest w kremach nawilżających zarówno do twarzy, jak i całego ciała. Pozostawia na skórze długotrwałe nawilżenie (nawet do 24 godzin! ), uelastycznia, dodaje gładkości i doskonale natłuszcza skórę. Gliceryna znajduje zastosowanie również w kremach do rąk oraz stóp, gdzie zmiękczy zrogowaciały naskórek i załagodzi spierzchnięcia, czy związane z tym podrażnienia skóry.
Regeneracja skóry
To także doskonały składnik kremów do cery dojrzałej. Z uwagi na fakt, że wraz z wiekiem skóra traci swą elastyczność, kremy z dodatkiem gliceryny skutecznie ją napną i dodadzą elastyczności, a także wygładzą zmarszczki. Jak już wspominaliśmy, gliceryna kosmetyczna przyspiesza regenerację, co przy cerze dojrzałej ma wielkie znaczenie. Przy okazji skutecznie nawilża odwodnioną wiekiem skórę.
Kremy na zimę
Z uwagi na swoje silne właściwości natłuszczające, gliceryna znalazła również zastosowanie w kremach na zimę. Doskonale uchroni cerę przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, takich jak mróz, czy wiatr.
Zastosowanie w fryzjerstwie
To nie wszystko! W wielu kosmetykach do pielęgnacji włosów znajdziesz glicerynę. Otóż gliceryna na włosy działa wzmacniająco, chroni przed wypadaniem oraz skutecznie wygładza i dodaje blasku. To bardzo często składnik preparatów na rozdwojone końcówki. Gliceryna na włosy pozwala na szybkie nawilżenie przesuszonych włosów. Wystarczy, że dodasz kilka kropel gliceryny do ulubionej odżywki lub maski do włosów. Odzyskają swój dawny blask, będą lepiej nawilżone i przestaną się puszyć. Sięgaj po glicerynę zawsze, gdy tylko zauważysz, że kondycja Twoich włosów się pogarsza!
Gliceryna w składzie kosmetyków
Warto wiedzieć, że producenci nie mają obowiązku informowania konsumentów o rodzaju gliceryny wykorzystanej w danym kosmetyku. Dlatego też w składzie znajdujemy zwykle samo słowo „glicerin”. Najczęściej jest to gliceryna syntetyczna. Jeśli należysz do osób które nie korzystają z tłuszczów zwierzęcych, powinnaś szukać na etykiecie napisu „glicerin vegetal”.
Gliceryna spożywcza
Glicerynę wykorzystuje się nie tylko w przemyśle kosmetycznym czy medycznym, znajduje ona zastosowanie także w przemyśle spożywczym oraz technicznym. Gliceryna spożywcza to najczęściej składnik mas cukrowych. Niewielka ilość pozwala zachować wilgotność oraz elastyczność cukru. To także doskonały składnik do nasączania biszkoptów czy innych ciast. com/blog/pl/wp-content/uploads/2018/08/chcesz-sie-umowic-kw. png" alt="Chcesz się umówić? " width="360" height="360" srcset="https://booksy. com/blog/pl/wp-content/uploads/2018/08/chcesz-sie-umowic-kw-218x218. com/blog/pl/wp-content/uploads/2018/08/chcesz-sie-umowic-kw-100x100. png 100w" sizes="(max-width: 360px) 100vw, 360px"/>
Jak stosować czystą glicerynę?
Włosy
Ponieważ glicerynę można kupić w aptece w czystej postaci, a jej koszt jest stosunkowo nieduży (około 3 złote za 50g), warto mieć ją w domu. Taką glicerynę możesz wykorzystać np. w domowych maskach do włosów lub jako składnik bazy pod sypkie cienie do powiek. Jak zrobić taką bazę? Wystarczy dokładnie zmieszać 1 porcję gliceryny z 3 porcjami wody i gotowe!
Cera
Gliceryna kosmetyczna może być stosowana przy każdym rodzaju cery, choć szczególnie poleca się ją osobom z cerą suchą, starzejącą się oraz atopową. Można stosować również bezpośredni na skórę twarzy. Gliceryna skórę twarzy natłuści, wygładzi i zregeneruje naskórek oraz doskonale nawilży.
Odżywka
Gliceryna kosmetyczna doskonale sprawdzi się również, jako preparat na rzęsy. Dodając ją do olejku rycynowego w proporcji 1:2, powstanie domowa odżywka, która wzmocni i nabłyszczy Twoje rzęsy.
Zamiennik parafiny
Gliceryna w kosmetykach to jedynie substancja pomocnicza dla innych cennych składników odżywczych produktu. Odpowiada ona za prawidłowe funkcjonowanie naturalnego płaszcza hydrolipidowego. Ten nietoksyczny preparat wykazuje obojętny wpływ na organizm, aczkolwiek (choć niezwykle rzadko) po jej zastosowaniu może zdarzyć się wysypka. Niemniej jednak gliceryna kosmetyczna jest bardzo często bezpieczniejszym zamiennikiem parafiny w kosmetykach do cery wrażliwej. Każdy organizm reaguje inaczej, dlatego też należy pamiętać, że wiele pozornie bezpiecznych preparatów może u niektórych osób wywołać reakcje alergiczne.
Stężenie gliceryny w kosmetykach
Jeśli chodzi o stężenie gliceryny w kosmetykach, to zwykle jest ono na optymalnym poziomie sięgającym od 5% do 15%. Przy takim stężeniu gliceryna kosmetyczna gwarantuje odpowiednie nawilżenie skóry. Przy stężeniu ponad 25% wykazuje już działanie odkażające oraz wysuszające, szczególnie gdy będzie aplikowana w dużej ilości. Dzieje się tak, gdyż gliceryna jako środek silnie higroskopijny wciągnie wodę z głębszych warstw naskórka i zarazem zablokuje pobieranie wody z otoczenia.
Produkt doskonały?
Gliceryna farmaceutyczna to doskonały produkt, który wykazuje bardzo cenne właściwości. Warto mieć ją w domu. W aptekach dostępna jest w stężeniu 85%-86%, pozostałe 14%-15% to zazwyczaj woda utleniona. Doskonale sprawdzi się jako dodatek do wody podczas mycia szyb. Dzięki zawartości gliceryny szyby będą bardziej błyszczące. Sprawdzi się również jako substancja natłuszczająca różne akcesoria, a także można ją stosować do czyszczenia lustra w łazience (zapobiegnie osadzaniu się pary wodnej).
Przekonaliśmy Cię do stosowania gliceryny w codziennej pielęgnacji?
Aromaterapia w kosmetyce to nic innego, jak zastosowanie olejków eterycznych podczas zabiegów pielęgnacyjnych na ciało. Kuracja zapachami należy do niekonwencjonalnych metod leczenia. Olejki eteryczne są najbardziej przydatne w pielęgnacji skóry i włosów. Pobudzają metabolizm komórkowy i poprawiają struktury ceramidowe. Mają działanie odmładzające, ponieważ przyspieszają tempo procesów regeneracyjnych.
spis treści
- 1. Olejki eteryczne w kosmetyce
- 2. Masaż aromaterapeutyczny3. Kosmetyki naturalne z olejkami eterycznymi
1. Olejki eteryczne w kosmetyce
Kiedy spacerujesz po łące, szczególnie wiosną lub po ciepłym letnim deszczu, możesz rozkoszować się pięknym zapachem powietrza. Dokładnie znasz zapach świeżo skoszonej trawy lub leśnej ściółki. Zapachy można rozpoznawać dzięki drobnym kropelkom olejków roślinnych unoszących się w powietrzu. Po zastosowaniu pary wodnej i skropleniu naturalnych olejków roślinnych otrzymuje się olejki eteryczne, które wykorzystywane są w kosmetyce.
Z olejków eterycznych naturalnego pochodzenia chętnie korzysta aromaterapia. Esencje eteryczne są substancjami zapachowymi, które powstają w wyspecjalizowanych komórkach roślinnych, znajdujących się w liściach, korze, pniu lub skórkach owoców.
Olejki eteryczne są lotne, co znacznie podnosi ich skuteczność w leczeniu, choć jednocześnie stwarza konieczność przechowywania ich w szczelnych pojemnikach. Esencje eteryczne są lekkie i nietłuste, większość z nich jest bezbarwna lub jasnożółta. Wymagają odpowiedniego przechowywania, ponieważ są wrażliwe na promieniowanie ultrafioletowe.
Aromaterapia jest chętnie stosowana w kosmetologii. Olejki eteryczne w kosmetyce wykorzystuje się m. in. do: masażu, kąpieli aromatycznych, inhalacji czy kompresów. Olejki aromatyczne mają działanie równoważące i przyspieszają proces regeneracji organizmu po chorobie. Zabiegi aromaterapeutyczne pozwalają wyciszyć się, działają na zmysły i przynoszą ukojenie.
Ponadto, aromaterapia pozwala zwiększyć energię, zmniejsza ból, obniża napięcie nerwowe i poprawia stan skóry. Działanie olejków eterycznych polega na skracaniu czasu potrzebnego na wymianę starych komórek na nowe. Dzięki temu skóra odzyskuje młody wygląd. Olejki aromatyczne poprawiają również ukrwienie skóry, sprawiają, że staje się ona bardziej elastyczna. Przywracają cerze stan równowagi, gdyż regulują wydzielanie substancji tłuszczowych.
2. Masaż aromaterapeutyczny
Najpopularniejszym zabiegiem kosmetycznym, w którym wykorzystuje się olejki eteryczne, jest masaż. Technika masażu aromaterapeutycznego opiera się na trzech podstawowych ruchach: głaskaniu, rozcieraniu i ugniataniu. Masaż aromaterapeutyczny przywraca równowagę psychiczną i redukuje negatywne stany emocjonalne, takie jak: strach, gniew, frustracja, złość.
Do masażu aromaterapeutycznego przygotowuje się specjalną mieszankę oleju bazowego z olejkiem aromatycznym. Olej bazowy należy dobierać w zależności od rodzaju cery:
- olej migdałowy działa zmiękczająco – idealny do pielęgnacji cery suchej i wrażliwej,
- olej z miazgi kakaowej działa nawilżająco – polecany do cery wrażliwej,
- olej sezamowy ma działanie regulujące produkcję sebum – idealny do cery z trądzikiem różowatym,
- olej saflorowy – nadaje się do pielęgnacji skóry suchej i odwodnionej,
- olej z owocu awokado silnie natłuszcza skórę – używany do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej.
3. Kosmetyki naturalne z olejkami eterycznymi
Odmładzające i regeneracyjne właściwości olejków eterycznych są wykorzystywane przez wiele renomowanych firm kosmetycznych. Jednak oferowane przez nie kosmetyki oprócz substancji naturalnych zawierają również chemiczne środki konserwujące, których stosowanie podyktowane jest koniecznością długiego magazynowania. Dlatego gdy chcesz używać kosmetyków całkowicie czystych i naturalnych, powinnaś przygotować je sama. Ich skuteczność wcale nie ustępuje kosmetykom oferowanym przez ekskluzywne salony.
- Peeling do twarzy
- Maseczka regenerująca
- Maseczka na cellulit
Skład: 1 łyżeczka zmielonych migdałów + 1 łyżeczka płatków owsianych + 1 szczypta soli + 1/2 łyżeczki octu owocowego + 1 kropla olejku z bazylii.
Stosowanie: zmieszać ocet, sól i olejek z bazylii, a następnie dodać migdały i płatki owsiane. Wetrzeć mieszankę w skórę twarzy, a następnie dokładnie spłukać. Stosować raz na tydzień. Nadaje się do każdego rodzaju cery.
Skład: 1 łyżka drożdży piwnych + 1 łyżka wody + 1 kropla wcześniej przygotowanej mieszanki z 1 kropli olejku z rozmarynu i 1 kropli olejku z lawendy.
Stosowanie: dokładnie wymieszać wszystkie składniki i nałożyć na skórę twarzy. Pozostawić na 15 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Używać raz na tydzień.
Skład: 2 łyżki stołowe oliwy roślinnej + 5 kropli olejku z marchwi (z nasion) + 14 kropli olejku z jałowca + 10 kropli olejku z cytryny + 6 kropli olejku z grejpfruta.
Stosowanie: używać do masażu całego ciała ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których występuje cellulit.
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.
Dlaczego warto łączyć niektóre składniki, a innych zestawień należy unikać?
Odpowiednio połączone substancje aktywne mogą uzupełniać swoje działanie, wzmacniać efekt terapeutyczny lub łagodzić skutki uboczne stosowanych równolegle bardziej drażniących czynników. Nieodpowiednio wprowadzone połączenia mogą jednak wywoływać efekt odwrotny do zamierzonego, neutralizować swoje działanie lub niepotrzebnie podrażniać skórę, powodując dyskomfort. Dlatego tak ważne jest świadome stosowanie czynników aktywnych w kolejno aplikowanych kosmetykach pielęgnacyjnych.
Poniżej przedstawiamy 6 połączeń, które mają na siebie pozytywny wpływ. Warto zwrócić uwagę, że niektóre z nich rekomendujemy stosować o różnych porach dnia (np. jeden ze składników rano, a drugi wieczorem), innych warto szukać w jednym preparacie, a niektóre z nich sprawdzą się zarówno do stosowania w jednym produkcie kosmetycznym, jak i oddzielnie - wzmacniając swoje pozytywne działanie na skórę. Zasada doboru indywidualnej pielęgnacji do potrzeb skóry jest w tym wypadku szczególnie istotna.
Filtry przeciwsłoneczne i antyoksydanty
Dodatek antyoksydantów do kosmetyku z filtrami UV wzmacnia jego potencjał ochronny. Wynika to z wpływu przeciwutleniaczy na neutralizowanie wolnych rodników tlenowych. Dzięki temu podnosimy poziom naturalnych systemów obronnych i regeneracyjnych organizmu oraz zmniejszamy ryzyko przedwczesnego starzenia. Dlatego też duet filtrów przeciwsłonecznych i antyoksydantów to must-have w pielęgnacji każdego rodzaju skóry, przez cały rok, nie tylko w trakcie kuracji retinolem lub kwasami.
W trakcie porannej aplikacji kosmetyków możemy zastosować antyoksydanty w formie serum i na nie zaaplikować krem z filtrami UV lub zastosować jeden produkt łączący te dwa składniki.
Ceramidy, cholesterol i wolne kwasy tłuszczowe
Te trzy substancje to kluczowe lipidy barierowe występujące fizjologicznie w naskórku. Ich połączenie w odpowiednich proporcjach przynosi oczekiwany efekt odbudowy bariery ochronnej i zapobiega TEWL, czyli ucieczce nawilżenia przez naskórek. Połączenie ceramidów, cholesterolu i wolnych kwasów tłuszczowych jest nieodzowne w pielęgnacji cer bardzo suchych oraz po inwazyjnych kuracjach kosmetologicznych i dermatologicznych. Świetnie sprawdzi się także zimą, zwłaszcza przy aktywności na świeżym powietrzu.
Przetestowany przez nas Medical Barrier Cream od Epionce to idealne połączenie wspomnianych składników aktywnych, które otula skórę warstwą ochronną, przynosząc jej natychmiastowe ukojenie i komfort. Co ważne, krem jest rekomendowany również dla wymagających skór wrażliwych i atopowych, gdyż nie zawiera czynników drażniących.
Witamina C i retinol
Połączenie, o którym ostatnio jest bardzo głośno to witamina A w formie retinolu lub retinaldehydu z witaminą C, najczęściej w formie kwasu L-askorbionowego. Pochodne witaminy A intensywnie pobudzają fibroblasty do syntezy nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Witamina C jest z kolei niezbędnym kofaktorem w tym procesie - jej obecność sprawia, że struktura nowych włókien budulcowych skóry właściwej jest prawidłowa. Składniki te mogą zatem świetnie uzupełniać swoje działanie i przynosić jeszcze lepsze efekty terapeutyczne, jednak należy wykazać bardzo dużą ostrożność w ich stosowaniu.
Połączenie dwóch różnych produktów zawierających retinoidy i kwas askorbinowy w jednej aplikacji może wywoływać duże podrażnienie, ale też w niektórych okolicznościach destabilizować wspomniane związki. Dlatego polecamy stosowanie witaminy C rano, w połączeniu z kremem z filtrami UV, a retinolu podczas pielęgnacji wieczornej.
Alternatywą są zaawansowane technologicznie produkty zawierające te dwie witaminy w swojej formule. Zostały one wprowadzone do preparatów w ściśle określonych warunkach oraz formach gwarantujących przede wszystkim bezpieczeństwo stosowania, ale też synergię ich działania.
Jeśli jesteście zainteresowani jednoczesnym stosowaniem witaminy C i retinolu, polecamy Dermaquest - C Infusion Serum oraz Retix C. Są one oparte na pochodnych witaminy C, dzięki czemu retinol zachowuje pełnię swoich właściwości. Kremy te zapewniają działanie przeciwstarzeniowe, rozjaśniające i rewitalizujące.
Witamina C i kwas ferulowy
Pozostając przy kwasie L-askorbinowym, chcielibyśmy omówić jego połączenie z innym ciekawym kwasem. Mamy na myśli kwas ferulowy, który jest w stanie zwiększyć stabilność witaminy C wprowadzonej do formuły w czystej postaci i zapobiega jej utlenianiu. Warto szukać go w kosmetykach również dlatego, że kwas ferulowy jest silnym antyoksydantem i wykazuje działanie fotoprotekcyjne. Ponadto, przyczynia się on do regeneracji DNA uszkodzonego pod wpływem promieniowania UV.
Peptydy, komórki macierzyste i czynniki wzrostu
Dla cer dojrzałych, z widocznymi oznakami starzenia, bardzo korzystne będzie z kolei połączenie peptydów hamujących uwalnianie neuroprzekaźników, takich jak na przykład Argirelina z czynnikami wzrostu lub komórkami macierzystymi, które stymulują procesy komórkowe, poprawiając gęstość i jędrność skóry. Taka kompozycja zapewnia działanie na dwóch płaszczyznach - niweluje widoczność zmarszczek mimicznych oraz napina skórę, a w wyniku długotrwałego stosowania, przyczynia się do przebudowy oraz zrewitalizowania skóry, która staje się bardziej elastyczna i sprężysta.
Jeśli poszukujecie w kosmetykach dodatku komórek macierzystych, to podpowiadamy, że obecnie wykorzystuje się między innymi odpowiednio wyekstrahowane komórki macierzyste z drzewa arganowego, jeżówki wąskolistnej, mikołajka nadmorskiego, gardenii, szarotki alpejskiej czy jabłoni.
Szerzej o czynnikach wzrostu pisaliśmy natomiast we wpisie: Czynniki wzrostu – zaawansowana technologia w walce z procesem starzenia.
Polecamy Waszej uwadze także artykuł zawierający cenne informacje na temat peptydów: Peptydy w kosmetykach - jak działają i jakie produkty wybrać?
Retinol i niacynamid
Witamina B3 nazywana również niacynamidem, niacyną, nikotynamidem czy witaminą PP to silny antyoksydant o działaniu przeciwzapalnym, łagodzącym zaczerwienienia, wspomagającym procesy regeneracyjne i stymulującym odbudowę płaszcza hydrolipidowego. Retinol natomiast, zwłaszcza w pierwszym etapie kuracji, kiedy dopiero budowana jest tolerancja może wywoływać podrażnienia, złuszczanie lub przesuszenie. Połączenie takie cechuje się zatem idealną synergią działania, pozwalając czerpać wszelkie korzyści z działania retinoidów przy jednoczesnym jak najmniejszym dyskomforcie. Witamina B3 koi podrażnienia wywołane procesem retinizacji, wpływa na odbudowę płaszcza ochronnego i zmniejszenie TEWL. W efekcie poprawia poziom nawilżenia i przywraca komfort skórze. Ponadto, niacynamid pomaga rozjaśniać przebarwienia i normalizuje wydzielanie sebum, co jest bardzo ważnym aspektem przy stosowaniu retinolu w terapiach depigmentacyjnych oraz przeciwtrądzikowych.
Preparaty z witaminą B3 w formie serum, emulsji lub kremu możemy aplikować bezpośrednio przed nałożeniem retinolu w tzw. metodzie kanapkowej lub zastosować gotowy produkt łączący te dwa składniki, na przykład PCA Skin - Retinol Treatment for Sensitive Skin. Jest to serum o unikalnej formule, która pozwala na przeprowadzenie kuracji nawet w przypadku cer suchych, wrażliwych i reaktywnych. Preparat cechuje się maksymalną tolerancją, zachowując przy tym wysoką skuteczność działania. Warto zwrócić na niego uwagę również na początku kuracji, kiedy budujemy tolerancję na retinol.
To już wszystkie połączenia, które chcieliśmy omówić w dzisiejszym wpisie. Jak możecie zauważyć, wprowadzenie odpowiednich kombinacji składników aktywnych może znacząco wzbogacić rutynę pielęgnacyjną oraz przyspieszyć efekty terapii. Należy jednak wybierać je świadomie.
Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości dotyczące konkretnych połączeń, zapraszamy do konsultacji z naszym kosmetologiem przez czat, mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na wszelkie nurtujące pytania, aby Wasze plany pielęgnacyjne były jeszcze bardziej efektywne!
Komentarze
Zobacz równieżJeśli zainteresował Cię ten artykuł, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi
Produkty wymienionewe wpisiePoniżej znajduje się lista produktów z naszego sklepu, kliknij w produkt aby dowiedzieć się więcej